ישראל ביתנו: נגיש עתירה לפסילת הרשימה הערבית המשותפת מהתמודדות לכנסת

בהודעת המפלגה נאמר כי "האיחוד מוכיח שאין הבדל בין חנין לחנין". ברשימה החדשה הגיבו: "הפחד מדבר מגרונו של הגזען המושחת ליברמן". הערב נערכה ישיבת עבודה ראשונה של המטה המשותף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפלגת ישראל ביתנו הודיעה הערב (שבת) כי תגיש עתירה לפסול את הרשימה המשותפת של המפלגות הערביות מהתמודדות לכנסת. בהודעה מטעמה נכתב כי "האיחוד בין המפלגות הערביות מוכיח לכולם שכנראה אין הבדל בין חנין לחנין, ודב חנין הוא בדיוק כמו חנין זועבי. מי ששם עצמו ברשימה אחת יחד עם מפלגת בל"ד, שכל הווייתה היא אחת – תמיכה בארגוני הטרור ושיתוף פעולה עם אויבי ישראל – אינו ראוי לכהן בכנסת ישראל".

>>> בחירות 2015: כל הכתבות, הסקרים והפרשנויות

לפי ההודעה, נציג המפלגה בוועדת הבחירות המרכזית, ח"כ אלכס מילר, יגיש את הבקשה. "ישראל ביתנו קוראת לשאר המפלגות להצטרף לעתירה זו ולמנוע מצב אבסורדי בו חברי כנסת פועלים נגד המדינה, סמליה וערכיה מתוך הכנסת עצמה", נכתב. 

חברים ברשימה הערבית המשותפת במסיבת עיתונאים בנצרת, אתמולצילום: רויטרס

ממטה הרשימה המשותפת נמסר בתגובה כי "ברור שהעתירה לכאורה היא עוד צעד פופוליסטי של הגזען המושחת ליברמן, שכן טכנית ניתן להגיש בקשה כזו רק לאחר ה-28.1.15. עוד יותר ברור כי זה הפחד מדבר מגרונו נוכח הנסיקה הבלתי נמנעת של הרשימה המשותפת מול ההתרסקות של מפלגתו בסקרים. את התשובה לגזענות ולימין ניתן ביום הבחירות כשהרשימה תכניס יותר מחמישה עשר מנדטים לכנסת״.

הערב  נפגשו נציגי הרשימה הערבית לפגישת עבודה ראשונה לאחר ההכרזה על איחוד, לקראת הכנת הקמפיין המשותף. כפי שדווח ב"הארץ", הקמפיין יתמקד בעידוד הצבעה במגזר הערבי, במטרה להגדיל את הייצוג של חברי הכנסת הערבים ולהביא לשינוי בגושים.

במהלך הימים הקרובים אמורים הצדדים לסכם על האותיות או האות של הרשימה וגם לבחור את השם הרשמי, לקראת הקמת מטה בחירות משותף. "צריך לזכור כי כולנו עם ניסיון גדול בניהול מערכות בחירות, אבל עד היום לא עבדנו בשיתוף פעולה כה הדוק" אמר פעיל באחת המפלגות, "לכן יש לסכם את כל הפרטים הנוגעים למטה המשותף ולמסרים שיצאו לכלל הציבור". 

נכון להיום, לא נקבע עדיין מי יהיה המועמד השני מטעם תע"ל, שיוצב במקום ה-12 ברשימה המשותפת. ח"כ אחמד טיבי טוען שיש מועמדים רבים ולכן לא ניתן יהיה להכריע לפני יום שלישי הקרוב. גורמים בתע"ל טוענים כי טיבי מעדיף את מזכ"ל התנועה עו"ד אוסמה סעדי אך חושש שמינויו של סעדי יביא לתסיסה במחנה בשל הקרבה המשפחתית ביניהם ולאור התחרות הרבה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ