בכיר בליכוד: נתניהו בוחן שילובה של העיתונאית קרולין גליק ברשימה

גליק, עורכת בכירה בג'רוזלם פוסט וממקימות אתר הסאטירה הימני לאטמה, כינתה את רה"מ בעבר "לא מוסרי ומטופש". תגובתה לפרסומים: "דבר לא הוצע לי רשמית, מוחמאת ששוקלים אותי ברצינות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים67
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בכיר בליכוד אמר הערב (שבת) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לשלב את העיתונאית קרוליין גליק כמשרויינת מטעמו ברשימה. זאת בין היתר על מנת להגדיל את הייצוג הנשי ברשימה. אתמול הודיע העיתונאי אראל סגל כי דחה הצעה דומה. 

גליק, בת 46, היא עיתונאית ופובליציסטית המכהנת כעורכת בכירה בג׳רוזלם פוסט ועמדה מאחורי הקמת אתר הסאטירה הימני לאטמה. היא אף שימשה בעבר כעוזרת היועץ המדיני של נתניהו, בעת הקדנציה הראשונה שלו כראש ממשלה. בתגובה לפרסומים הערב אמרה גליק לג'רוזלם פוסט כי "לא הוצע לי דבר באופן רשמי, אך אני מוחמאת לשמוע ששוקלים את צירופי ברצינות".  

גליקצילום: קרוליין גליק

גליק זכתה לפרסום נרחב כשהתלוותה לכוחות הלוחמים של צבא ארצות הברית בעיראק ב-2003 ודיווחה לשורת כלי תקשורת בכירים בישראל ובעולם. ב-2011 פרסמה מאמר ביקורת נוקב כלפי ראש הממשלה בעקבות עסקת שליט. במאמר, שהתפרסם באתר מאקו, כתבה גליק כי ״במקרה הטוב נתניהו יוצא מהעסקה הזו כמנהיג חלש שנכנע למניפולציות של התקשורת הקיצונית והתבוסתנית בישראל... במקרה הגרוע, העסקה חושפת את נתניהו כפוליטיקאי לא מוסרי, חסר אחריות מבחינה אסטרטגית, מטופש ואופורטוניסטי״. 

הבכיר בליכוד ציין כי ״לקראת סגירת הרשימה ביום חמישי, אנחנו בוחנים כמה שמות, בהם של קרוליין גליק, בניסיון לשלב דמויות אטרקטיביות ברשימת הליכוד״. לדבריו, המינוי של גליק נועד לפתור את מצוקת הנשים בהרכב הרשימה, הכוללת כיום שתי נשים במקום ריאלי, אם ציפי חוטובלי תוצב בסוף במקום ה-26 שאינו נחשב לריאלי.

את תגובתה של גליק לא ניתן היה להשיג.

מלבד אראל סגל, בשבועות האחרונים דחו גם מרים פרץ וראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, הצעות להשתלב ברשימה. רק בשבוע שעבר אישרו מקורבים לנתניהו כי ניהלו מגעים גם עם השחקן סשה דמידוב, אך אלה לא הבשילו לפי שעה. במקביל, כגימיק בחירות, פנה נתניהו לציבור הרחב וביקש שיציעו מועמדים למקום המשוריין. גם מהלך זה לא הניב תוצאה.

במקביל נבדקה האפשרות לשריין את אבי דיכטר, שנאבק כבר שלושה שבועות עם ציפי חוטובלי על המקום ה-20 ברשימה, ובכך לשים קץ לעימות ולשדרג את חוטובלי למקום ה-20. אלא שדיכטר הבהיר כי הוא מסרב לשיריון. כך או אחרת, נתניהו יצטרך לקבל את ההחלטה עד ליום חמישי הקרוב, המועד האחרון להגשת הרכב רשימות המפלגות השונות לועדת הבחירות המרכזית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ