לפיד מצרף לראשונה לסבית דתייה – אך ישבץ אותה במקום לא ריאלי

יש עתיד תודיע הערב על הרכב הרשימה שלה לבחירות, שלא צפוי להשתנות במידה רבה. עד עתה הצטרפו ראש מועצת אשכול חיים ילין והאלוף במיל' אלעזר שטרן. עדי קול ושמעון סולומון פרשו

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

״יש עתיד״ תצרף לרשימתה את ראש התא הגאה של המפלגה זהורית שורק. אולם כרגע מסתמן כי שורק לא תוצב במקום ריאלי ברשימה עליה יכריז הערב (שני) יאיר לפיד באירוע חגיגי. אם בכל זאת יוחלט להציבה במקום ריאלי, תהיה שורק לא רק הלסבית המוצהרת הראשונה בכנסת, אלא גם הלסבית הדתייה הראשונה. 

>>> כמה מנדטים מאבדת יש עתיד? כל הסקרים >>> בחירות 2015: כל הפרשנויות והעדכונים

שורק פעילה מזה כעשר שנים בקהילה הגאה והיתה חברה בדירקטוריון חוש"ן (מרכז החינוך וההסברה של הקהילה הגאה) ובוועדת הביקורת של איג"י (ארגון הנוער הגאה) והיא ממייסדיה של הקהילה הדתית הגאה. בשנתיים האחרונות משמשת שורק כיו"ר המטה הגאה ב״יש עתיד״ ושותפה לקידום החוקים של הקהילה הגאה. יו"ר התא של הליכוד אמיר אוחנה, שגם הוא נבחר למקום לא ריאלי, ושורק הם המועמדים הגאים היחידים לכנסת הקרובה שנמצאים מחוץ לארון, מאז פרישתו של ניצן הורוביץ ממרצ.

למפלגה, בראשות יאיר לפיד, היו בבחירות האחרונות 19 מנדטים וכעת מנבאים לה הסקרים תשעה עד 12 מנדטים. הרכב הרשימה לא צפוי להשתנות במידה רבה בהשוואה לרשימה לכנסת הקודמת. עד עתה הודיע לפיד על הצטרפותם למפלגה של שני מועמדים חדשים — ראש מועצה אזורית אשכול חיים ילין והאלוף במיל' ח"כ אלעזר שטרן, שפרש ממפלגת התנועה של ציפי לבני, ולא רצה להתאחד עם רשימת העבודה. בנוסף לכך, הודיעו על פרישתם מהמפלגה הח"כים עדי קול ושמעון סולומון.

בשבועות האחרונים יש שמועות על פרישתו של שר המדע לשעבר יעקב פרי, אבל הוא עצמו מכחיש אותן בתוקף. מלבד פרי, המקומות הראשונים ברשימה — שי פירון, יעל גרמן ומאיר כהן — אינם צפויים להשתנות.

מכיוון שהצטרפו למפלגה שני גברים ופרשו ממנה שתי נשים - עדי קול ורינה פרנקל. לא ידוע על הצטרפות אשה נוספת, וקיים חשש כי ברשימה שתרוץ בבחירות הללו לא יהיה שיעור של 40% נשים כפי שהיה במפלגה בבחירות הקודמות. 

שטרן ולפיד, בהודעה על הצטרפות שטרן, החודשצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ