הפריימריז בליכוד: ביהמ"ש קבע כי חוטובלי תשובץ במקום ה-20, דיכטר יערער לעליון

בעקבות ערעורו של דיכטר, ששובץ במקום ה-26, הורה בית הדין של המפלגה לספור את הקולות מחדש. המחוזי הורה היום להפסיק לספור את הקולות, לאחר שהתברר כי דיכטר מוביל ב-1,140 קולות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בית המשפט המחוזי קיבל אחר הצהריים (שני) את עתירתה של ח״כ ציפי חוטובלי והשאיר על כנה את החלטת ועדת הבחירות בראשות השופט מנחם נאמן (בדימוס), שקבעה כי חוטובלי גברה בפריימריז של הליכוד על אבי דיכטר ותשובץ במקום ה-20 ברשימה. בית המשפט הורה על הפסקת ספירת הקולות. דיכטר יערער לעליון על החלטת המחוזי לאחר שבספירה החוזרת נספרו 92 אתרי הצבעה מתוך 115 (הקלפיות מחולקות לפי אתרים). בספירה זו דיכטר מוביל ב-1,140 קולות. 

דוברו של דיכטר ניסן זאבי מסר כי ״עקב ההחלטה לעצור את ספירת הקלפיות מחדש, הוחלט על ידי נציגי דיכטר לערער לעליון. ״עד כה נספרו כמעט 85 אחוז מהקלפיות ויש לסיים הספירה ולהוציא לאור את הצדק פעם אחת ולתמיד. לא ברור מדוע חוטובלי, אשר דרשה ספירה מחדש רק לפני שבועיים, כעת מונעת אותה״.

>>>מה צופים הסקרים לליכוד >>> בחירות 2015: כל הכתבות והפרשנויות

ביום שישי האחרון הורה בית הדין של הליכוד על ספירה מחודשת של כל קלפיות הפריימריז ברחבי הארץ, וקיבל את ערעורו של אבי דיכטר, ששובץ במקום ה-26. הספירה מחדש תיגע רק לקולות שקיבלו אבי דיכטר וציפי חוטובלי, ולא לכל המועמדים.

נשיא בית הדין של הליכוד, מיכאל קליינר, אמר כי עמד להכריע כי דיכטר ניצח (זאת לאחר שראה כי קיבל תוספת קולות בהרצליה (12), נתיבות (8) וחצור (48), אולם החליט כי כל הקלפיות ייספרו מחדש. גם לפתרון זה התנגד עו"ד אליעד שרגא, המייצג את חוטבלי.

ציפי חוטובליצילום: שירן גרנות

עו"ד דן חי ותום שנפ, המייצגים את דיכטר, אמרו בשבוע שעבר בתגובה כי "בפריימריז של הליכוד היה כאוס מוחלט, והיה זה עיוות דין לולא היתה מתקבלת ההחלטה לספור מחדש את כל הקולות בכל הקלפיות ברחבי הארץ. אנו מברכים על ההחלטה המכבדת יותר מכל את רצון הבוחר". 

דוברו של דיכטר, ניסן זאבי, מסר: "העובדה שחוטובלי, ובעיקר בא כוחה, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, מנסים כעת למנוע בצו מניעה לבית המשפט ספירה מחדש של כל הקלפיות, צריכה להטריד את הציבור כולו".

בשבוע שעבר קיבלה ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד את ערעורה של סגנית שרת התחבורה, ח"כ ציפי חוטובלי, על תוצאות הבחירות המקדימות במפלגה. בעקבות ההחלטה תקודם חוטובלי למקום ה-20 ברשימת הליכוד לבחירות לכנסת, ואילו אבי דיכטר יירד למקום ה-26. לאחר הספירה החוזרת התברר שחוטובלי גברה על דיכטר ב-32 קולות בלבד.   

ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, בראשות השופט המחוזי בדימוס מנחם נאמן, סיימה את שלב הבדיקה של הערעורים ההדדיים שהוגשו לה על ידי חוטבלי ודיכטר, בהחלטה מנומקת מאוד, קיבלה את טענת חוטובלי לפיה נפלו טעויות בספירת הקולות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ