כדורגלן העבר אלי אוחנה ישוריין בעשירייה הראשונה בבית היהודי

בנט בירך על הצטרפותו של אוחנה למחנה ה"לא מתנצלים" לא לפני שכדורגלן העבר התנצל על תמיכתו באריאל שרון ובהתנתקות: "התפכחתי, לא מאמין בדרך הנסיגות"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

אחרי שריונו של ינון מגל, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, מגייס דמות תקשורתית נוספת: כדורגלן העבר אלי אוחנה שישוריין בעשירייה הראשונה. אוחנה, כיום מאמן נבחרת הנוער של ישראל, פרשן ערוץ הספורט וחבר פאנל "יציע העיתונות" בערוץ, זוהה לאורך השנים עם מפלגת הליכוד ותמך באריאל שרון ובתוכנית ההתנתקות.

אוחנה נפגש בימים האחרונים עם בנט והביע את הזדהותו עם ערכי הבית היהודי. בהודעה שהוציאה המפלגה בירך בנט על הצטרפותו של אוחנה והכניס אותו למחנה "הלא מתנצלים" לא לפני שאוחנה הודה ש"התפכח" לאחר שתמך בהתנתקות מגוש קטיף ב-2005. "הבית היהודי נפתח לכלל עם ישראל", אמר בנט, "ובואו של אלי אוחנה ממשיך את ההצטרפות הגדולה של כל הציבור אל הבית היהודי. כל מי שמאמין בערכים שלנו ולא מתנצל עליהם, כל מי שהחברה הישראלית חשובה לו - ביתו הוא ביתנו".

>>> מה צופים הסקרים לבית היהודי? >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

אוחנה אמר הערב כי ''כל חיי הייתי ליכודניק - אך אני לא מאמין יותר בדרך הנסיגות, וכמו כל עם ישראל - התפכחתי והגעתי הביתה, לבית היהודי. אני אוהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. אשקיע את כל מרצי בקידום כל מי שהגיע כמוני מהשכונה, עם שמונה אחים וחיי עוני, כדי שלא ידעו יותר חיים כאלה לעולם".

ב-2005 אמר אוחנה בראיון ל''ידיעות אחרונות'' כי "כל דבר שיביא שקט ושלום אני בעדו, גם אם זה כרוך בהתנתקות" וסיפר כי שקל להצטרף לקדימה בהנהגת שרון. "הוא אולי ראש הממשלה הכי טוב שהיה. הוא עשה הרבה מהלכים שנוגדים את מה שהוא חשב בזמנו, אבל הוא התקדם עם המציאות, שינה את דעותיו, והמהלכים שלו הוכיחו את עצמם", אמר אוחנה על שרון. בראיון לעיתון ''מעריב'' ב-2003, אמר הכדורגלן "ששרון יפנה את כל ההתנחלויות מצדי, יש לנו מספיק שטחים לחיות בהם... רק חמור לא משנה את דעתו, הפלסטינים רוצים שקט".

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי בנט מחפש מועמד מהפריפריה לשריון ברשימת הבית היהודי, רצוי ממוצא מזרחי, כדי לחזק את יכולתה לגייס קולות מהליכוד מאחר ובמפלגה חששו הרשימה תיתפש כדתית-אשכנזית מדי ולא תקרוץ לציבור בפריפריה. ואכן, בהודעה שהוציאה המפלגה הובלט כי אוחנה הוא בן שישי במשפחה של תשעה ילדים שעלתה לארץ ממרוקו והתיישבה בשכונת ואדי סליב בחיפה. 

לרשות בנט עומדים עוד שלושה שריונים נוספים בחמישייה הראשונה, השלישית והרביעית ברשימת המפלגה. אם ישתמש בכל השריונים, רונצקי ושובל יידחקו למקומות לא ריאליים. אם בנט ישתמש רק בשניים מארבעת השריונים שניתנו לו, ייכנסו שישה ח"כים נבחרים מהרשימה הארצית. ח"כ שקד, המקורבת לבנט, העריכה שלא ישתמש בכל השריונים.

לפני כשבועיים הציג נפתלי בנט את רשימת המפלגה לבחירות הקרובות. באירוע, שנערך במלון כפר המכביה ברמת גן, השתתפו כמה מאות מתומכי המפלגה ומפעיליה. בשל המחלוקות על פרשנות חוקת המפלגה - בכל הקשור למיקומי המועמדים ולשריונים, המתמודדים לא הוצגו על פי המקום שלהם ברשימה, אלא נקראו כולם ביחד לעלות לבמה לתמונה משותפת.

בנט מעוניין לדחוק את יהודית שילת שזכתה בפריימריז במקום ה-12 למקום נמוך יותר ברשימה. יו"ר המפלגה חושש שדעותיה השמרניות של המתמודדת - שבשלב זה אמורה להתמקם בין המקום ה-12 ל-15 ברשימה - יבריחו קולות של מצביעים פוטנציאליים. לפי חוקת המפלגה, אם הוא יצרף אשה נוספת לרשימה וישריין את מקומה בחמישייה השלישית, הוא יוכל לדחוק את שילת מטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ