סקר ערוץ 2: המחנה הציוני מוביל בשלושה מנדטים, הרשימה הערבית זוכה ל-12 מנדטים

מפלגתם של הרצוג ולבני מקבלת 26 מנדטים ואילו הליכוד 23 בלבד. יש עתיד נחלשת ויורדת לתשעה מנדטים, ואילו "כולנו" והבית היהודי משמרות את כוחן

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

סקר חדשות ערוץ 2 שפורסם הערב (שני) מגלה מפלגת "המחנה הציוני" בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני מחזקת את כוחה וזוכה ל-26 מנדטים, בעוד שהליכוד זוכה ב-23 מנדטים, עלייה של מנדט אחד לעומת הסקר הקודם. עוד עולה מהסקר כי הרשימה הערבית המאוחדת, שנבדקת לראשונה מאז הכרזתה בסוף השבוע, זוכה ל-12 מנדטים - גידול במנדט אחד לעומת כל הסקרים עד כה.

>>בחירות 2015: כל הסקרים והפרשנויות

את הסקר ערכו אתמול ד"ר מינה צמח, מנו גבע ומכון מדגם בשיתוף Stat-Net, בקרב 500 משתתפים בני 18 ומעלה המהווים מדגם מייצג של החברה הישראלית. טעות הדגימה המרבית בו היא 4.5%. הסקר העלה כי הבית היהודי משמרת את כוחה וזוכה ב-15 מנדטים. מפלגת "כולנו" בראשות משה כחלון משמרת אף היא את כוחה וזוכה בשמונה מנדטים, ואילו יש עתיד נחלשת ויורדת מ-11 מנדטים בסקר הקודם לתשעה בלבד בסקר הנוכחי. 

הצגת רשימת "המחנה הציוני", החודשצילום: מוטי מילרוד

ישראל ביתנו מאבדת מנדט אחד לעומת הסקר הקודם וזוכה כעת לשבעה מנדטים. ש"ס זוכה במנדט אחד נוסף ומקבלת שבעה מנדטים. מרצ שומרת על יציבות וזוכה לששה מנדטים, וכך גם יהדות התורה הזוכה בשבעה מנדטים. מפלגת "העם אתנו" של אלי ישי אינה עוברת את אחוז החסימה גם בסקר זה. 

לשאלה מיהו המועמד המתאים ביותר לראשות הממשלה השיבו 44.5% את שמו של בנימין נתניהו ו-34.5% את יצחק הרצוג. 21% מהנשאלים שטרם החליטו או סירבו לענות. כשנשאלו המשתתפים לגבי עמדתם ביחס לממשלת אחדות שתורכב מהליכוד ומ"המחנה הציוני" השיבו 48% כי הם מתנגדים למהלך ו-30% ענו שהם תומכים בו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ