שקד מסבירה את הבחירה באוחנה: בנט חיפש "מסורתי מזרחי שגדל בילדות קשה והצליח"

יו"ר סיעת הבית היהודי כתבה את הדברים בקבוצת וואטסאפ של פעילי המפלגה. בתגובה לשריון אוחנה הודיע ח"כ כלפה מתקומה על פרישתו, וקרא לבטל את הריצה המשותפת עם בנט

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילת שקד
חיים לוינסון
חיים לוינסון

"נפתלי רצה לצרף מסורתי מזרחי שגדל בילדות קשה והצליח" - כך הסבירה ח"כ איילת שקד את צירופו של אלי אוחנה לרשימת המפלגה בקבוצת וואטסאפ של פעילי מפלגה.

בגל"צ נחשף היום כי שקד כתבה: "אני כידוע לא חשבתי שצריך שריון נוסף. אבל בפורום הזה בואו נודה על האמת - אני הלא דתייה היחידה במפלגה. נפתלי רצה לצרף מסורתי מזרחי שגדל בילדות קשה והצליח. אני מעולם לא דברתי איתו אבל נאמר לי שהוא אינטילגנט".

עוד כתבה כי "כל חברי הכנסת דתיים ורובם אשכנזים. בוא נהיה כמה שעות בראש פתוח ונשמע מה יש לנפתלי ולו לומר. בררתי עכשיו והוא חזר בתשובה בעניין ההתנתקות. הוא ימני, הוא רוצה להתעסק בנושאים חברתיים. בואו ניתן צ'אנס". על צירופו של אוחנה לרשימה שמעה שקד בפגישה עם כמה חברי כנסת אחרים, וגורמים שנכחו שם סיפרו שהיא ניהלה עם בנט שיחה קשה בעניין.

בנט עצמו התייחס לביקורת על צירופו של אוחנה לרשימה בריאיון שנתן היום לחדשות 2. "ידעתי שתהיה התנגדות, אבל אני מודה שלמדתי שיעור בצניעות", אמר. "מטרת המהלך היא לפתוח דלת לציבורים חדשים. יש ציבורים שלמים שהאתוס שלהם זה אלי אוחנה. הרעיון הוא לא תמיד לעשות מה שמוצא חן בעיני הציבור, כל שינוי גדול מביא התנגדות. אני רוצה שבשולחן הסיעה יהיו הרבה מאוד גוונים".

ח"כ זבולון כלפהצילום: אילן אסייג

בעקבות שריונו של אוחנה הודיע ח"כ זבולון כלפה ממפלגת תקומה, המוצב במקום ה-18 ברשימת הבית היהודי לכנסת הבאה, על פרישתו מהרשימה.

כלפה, שכיהן כחבר בכנסת אחת ומוצב במקום לא ריאלי ברשימה, שלח היום מכתב לאורי אריאל, יו"ר מפלגתו. הוא דחה את הטענה לפיה שריון אוחנה מתבקש עקב היותו בן עדות המזרח, ואמר כי "בתור יהודי מעדות המזרח שבא מהפריפריה, אני רואה בכך יריקה בפרצוף. זה מהלך ציני קר שלא מכיר בדרך של יוצאי עדות המזרח והפריפריה". כלפה הוסיף כי הוא "סבור שמרכז תקומה צריך להתכנס הלילה ואי אפשר לומר שכלום קרה. התחושה שלי היא שמדובר במהלך ציני, קר, אכזרי ולא רחוק ממרושע".

כלפה כתב כי הוא חושב "שמישהו איבד את המצפן, ואני קורא לחשבון נפש. זו לא דרך של שיתוף פעולה וחברות. מנהיגים נבחנים בזה שהם יכולים להגיד 'טעינו'. טוב לעשות גירושים לפני שיש ילדים. אם תקומה תרוץ לבד, להערכתי, היא תקבל קולות. זה לא רק גשם שיורד עלינו, זו יריקה. יש כאן שילוב של דברים". כלפה ציין כי המרכז צריך להחליט על ביטול הריצה המשותפת. "במסגרת הזו אין לנו מה להישאר שם, אפילו לא לשנייה אחת", דברי כלפה.

מהבית היהודי נמסר: "זבולון כלפה הוא איש רב פעלים, מוכשר ומסור לציבור ואנו מאחלים לו הצלחה בכל אשר יפנה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ