העליון הורה על ספירה מחודשת של הקולות לחוטובלי ודיכטר בליכוד

השופטים קיבלו את ערעורו של דיכטר במסגרת הנסיונות להכריע מי מבין השניים הגיע למקום ה-20 ברשימת המפלגה, והזכירו כי גם חוטובלי ביקשה לקיים ספירה חוזרת

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בית המשפט העליון הורה אתמול על ספירה מחדש של הקולות שניתנו לסגנית השר ציפי חוטובלי ולשר לשעבר אבי דיכטר במסגרת הפריימריז בליכוד. זאת בניסיון להכריע מי מהם ישובץ במקום ה-20 ברשימת המפלגה לכנסת. בכך, קיבל בית המשפט את הערר שהגיש בעניין השר לשעבר אבי דיכטר.

"תוצאות בחירות סבירות הן כאלה שבדקו את רצון הבוחרים עד תום", כתבו השופטים אליקים רובינשטיין, חנן מלצר ויורם דנציגר. השופטים הזכירו בהחלטתם כי אף שחוטובלי עצרה את ספירת הקולות באמצעות עתירה לבית המשפט המחוזי, בשלב קודם היא עצמה דרשה לקיים את אותה ספירה חוזרת.

השופטים מתחו ביקורת מרומזת על היועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד אבי הלוי, שהעניק פרשנות מעורפלת לחוקת הליכוד שמנעה קבלת החלטה בנושא. כעת תתחדש בליכוד ספירת הקולות: על פי החלטת בית הדין הפנימי של הליכוד ייספרו מחדש רק ההצבעות לדיכטר ולחוטובלי בכל 600 הקלפיות שהוצבו בבחירות לפני כחודש. שלשום, עד ביטול הספירה על ידי בית המשפט המחוזי, הספיקו בליכוד לספור מחדש כ-70 אחוזים מהקלפיות ועל פי התוצאות דיכטר הוביל ב-1,100 קולות.

עורכי הדין דן חי ותום שנפ, באי כוחו של דיכטר שעתרו לעליון, מסרו בתגובה: "רק ספירה חוזרת של הקולות תביא לכיבוד ושיקוף רצונם של בוחרי הליכוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ