המחנה הציוני ליועמ"ש: סרטוני הבית היהודי נגד יוסי יונה נגועים בהסתה

המפלגה פנתה לווינשטיין בעקבות פרסום סרטון המשווה בין התבטאויותיו של יונה לעמדות חמאס, ודרשה שיורה לחקור את הבית היהודי בחשד להסתה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד שימי בראון, פנה אתמול (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה שיורה על חקירת מפלגת הבית היהודי בחשד להסתה. זאת, בעקבות פרסום סרטון התעמולה האחרון מטעמה נגד מועמד המחנה הציוני, פרופ' יוסי יונה, שהוצב במקום ה-23 ברשימתה.

>>> האם יונה יצליח להיכנס לכנסת? כל הסקרים >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

הסרטון, המדמה את סרטוני התעמולה של חמאס, מציג שורת התבטאויות שנויות במחלוקת של יונה על רקע הפגנות פלסטינים, תמונות מהשואה ומפינוי גוש קטיף. בין לבין, משולבים ציטוטים בעברית עילגת, שאינם מיוחסים לאיש בשלב הראשון: "אין הבדל בין יום השואה היהודי ליום הנכבה"; "כל הכבוד לחיילים הציונים המסרבים לשרת בשטחים הכבושים"; "אני מתפלל לפינוי נוסף שלכם מבתיכם"; "כל עוד יהיה כיבוש, יהיה טרור". בסוף הסרטון מופיעה שקופית הבהרה שמסבירה לצופים, "זה לא חמאס, זהו יוסי יונה, מפלגת העבודה בראשות בוז'י". סרטון הבית היהודי:

הסרטון הזה מסמן החרפה בקמפיין ה"אנטי ציוני" נגד חברי רשימת המחנה הציוני: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומנהיג הבית היהודי, נפתלי בנט, עשו יד אחת בקמפיין משותף שנועד לקעקע את נאמנות חבריה לערכים ציוניים. כך, פרסמה הבית היהודי סדרת כרזות בהן מופיעות התבטאויות של צמרת הרשימה נגד סמלי הציונות. בכרזות נעשה ניסיון לרמוז שדעות המפלגה מקבילות לאלה של חד"ש, ולא של מפלגת מרכז ציונית.

בין היתר, הוזכרו דבריה של ח"כ סתיו שפיר, לפיהם "התקווה הוא שיר גזעני", אמירתה של ח"כ מרב מיכאלי שקראה בעבר "לא לשלוח ילדים לצבא", ויו"ר המפלגה, יצחק (בוז'י) הרצוג, צוטט באומרו "הביטוי מדינה יהודית מוטעה לחלוטין". הקמפיין הכפול נועד למנוע זליגת מצביעים מהליכוד ומהבית היהודי לרשימות המתונות במרכז, ולאותת למצביעים שאם יתנו קולם לכחלון, ללפיד או לליברמן - הם עשויים לכונן קואליציה עם הרצוג ולהביא לכהונה של "ראש ממשלה פוסט ציוני".

יונה בפריימריז בעבודה, החודשצילום: תומר אפלבאום

הקמפיין נגדם גרר את חברי המחנה הציוני למסע התגוננות, והרשימה הפיקה שני סרטונים שנועדו "להוכיח" לציבור שחבריה ציונים. בנוסף, בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה, תקפה ח"כ מיכאלי את קמפיין הבית היהודי וטענה כי הוא נגוע בהסתה. לדבריה, "יש כאן מניפולציה נבזית של תעמולה ושל הוצאת דברים מהקשרם, שהופכת להסתה של ממש. כל מי ששמע את כל הדברים במלואם - יודע את האמת. אז שיהיה ברור: צה"ל הוא הצבא שלי ושלנו. אני בעד גיוס ושירות משמעותי בצה"ל. כך האמנתי, וכך אני מאמינה. המדינה שלנו, במזרח התיכון המורכב הזה, חייבת צה"ל חזק".

במקביל, תקפה ח"כ שפיר את בנט במליאת הכנסת על הקמפיין שהוא מנהל. "מפלגת הבית היהודי שחושבת שהיא יותר ציונית מבן גוריון, גנבה את הכסף שלנו. במקום להעביר אותו לשיקום הדרום, למפעל פרי גליל, למפעל בערד, לתוספת מיטות בבתי החולים, העברתם אותו לחברים שלכם" אמרה. לדבריה, ציונות אמיתית משמעותה לדאוג לעתידם של כל אזרחי ישראל. "אתם הופכים את הקופה הציבורית לסחר מכר, לקומבינה פוליטית בידיים שלכם. אתם שכחתם מהנגב ומהגליל כדי להעביר 1.2 מיליארד שקל להתנחלויות בבונוסים. שכחתם את ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ