סקר ערוץ עשר: על רקע חקירת פרשת השחיתות, ישראל ביתנו על סף אחוז החסימה

מפלגתו של ליברמן מקבלת 4 מנדטים בלבד לעומת 13 שברשותה היום, לפי הסקר של פרויקט מדגם. המחנה הציוני בראש, מרצ נחלשת מעט ומצביעי הבית היהודי לא מרוצים משיריון אוחנה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

סקר ערוץ עשר שפורסם הערב (רביעי) חוזה לישראל ביתנו ארבעה מנדטים בלבד בבחירות הקרובות, על סף אחוז החסימה, לעומת 13 מנדטים שיש ברשותה היום. התוצאות מתפרסמות על רקע חשיפת פרשת השחיתות במגזר הציבורי בה מעורבים על פי החשד בכירים במפלגתו של ליברמן. הסקר בוצע על ידי פאנל פרויקט המדגם בפיקוחו של פרופ' קמיל פוקס.

>> בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות   

לפי נתוני הסקר, המחנה הציוני מקבל 25 מנדטים, הליכוד 23 והבית היהודי 16. המפלגה הרביעית בגודלה היא הרשימת הערבית המשותפת עם 12 מנדטים ואחריה יש עתיד עם עשרה מנדטים ומפלגת כולנו עם תשעה. 

ליברמן מציג את רשימת ישראל ביתנו בשבוע שעבר צילום: אוליבייה פיטוסי

הסקר צופה ירידה במנדטים גם למרצ, שמקבלת בו חמישה מנדטים. מפלגתו של אלי ישי מתחזקת מעט אך נמצאת אף היא על סף אחוז החסימה על פי הסקר, עם 4 מנדטים. 869 משתתפים הצביעו במדגם, ומרווח הטעות בו הוא 3.3%. 

בקרב מצביעי הבית היהודי, שנשאלו לדעתם על השיריון של אלי אוחנה למקום השמיני,  48% חשבו כי המהלך לא תרם למפלגה, ורק 24% השיבו כי השיריון תרם לדעתם. מתוך כלל הציבור, 64% אחוזים העידו כי צירופו אינו תורם, לעומת 11% אחוזים בלבד שהשיבו ההפך. עם זאת, הבית היהודי דווקא מתחזקת במנדט אחד בסקר זה לעומת ממוצע שלושת הסקרים הקודמים, שעמד על 15 מנדטים.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ