ראשת העיר ערד טלי פלוסקוב מצטרפת למפלגת כחלון

פלוסקוב, שנבחרה לראשות העיר מטעם ישראל ביתנו, תשובץ במקום השישי ב"כולנו". הח"כ לשעבר מקדימה אכרם חסון הצטרף אף הוא והוצב במקום ה-12. בעבר אמרה "היחיד שיביא שלום זה ליברמן"

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור

ראשת העיר ערד, טלי פלוסקוב, הצטרפה היום (חמישי) למפלגת כולנו בראשות משה כחלון. היא תשובץ במקום השישי ברשימת המפלגה לכנסת. אלי אלאלוף ישודרג למקום השלישי, בעקבות פסילתה של צגה מלקו. אף שכחלון הבטיח ייצוג שוויוני לשני המינים, בצמרת הרשימה יהיו ארבעה גברים. עם זאת, העשירייה הראשונה כוללת ארבע נשים. כך תיראה העשירייה הראשונה של מפלגת כולנו: כחלון, יואב גלנט, אלאלוף, מייקל אורן, רחל עזריה, פלוסקוב, יפעת שאשא-ביטון, אלי כהן, רועי פולקמן ומירב בן-ארי. אחר הצהריים הגישה המפלגה לוועדת הבחירות המרכזית את הרשימה לכנסת.

>>בחירות 2015: כל הסקרים והפרשנויות

פלוסקוב, בת 52, עולה מברית המועצות, מכהנת כראשת העיר ערד משנת 2010 מטעם ישראל ביתנו. לפני שנה נבחרה לקדנציה שנייה, הרבה בזכות תמיכת החרדים. "טלי היא הוכחה חיה לכך שישראל, יותר מכל מקום אחר בעולם, היא באמת ארץ האפשרויות הבלתי-מוגבלות", כתב אביגדור ליברמן בדף הפייסבוק שלו לאחר בחירתה. "מי שהגיעה לערד בשנות ה-90 כעולה חדשה והחלה את דרכה כחדרנית בבית מלון נבחרת כבר בפעם השנייה לראשות העיר". בראיון ל"הארץ" לפני חודש שיבחה פלוסקוב את ליברמן. "יש שאוהבים את ליברמן, יש שלא אוהבים, אבל אין מי שלא מכבד אותו. היחיד שיביא שלום זה דווקא ליברמן. ליברמן היום ממש לא ימין קיצוני של טרנספר", אמרה.

פלוסקוב, באוקטובר. לפני חודש שיבחה את התנהלותו של יו"ר ישראל ביתנו ליברמןצילום: אילן אסייג

בעקבות צירופה לרשימת כולנו, תקפה ישראל ביתנו את פלוסקוב. "הודעתה של ראשת עיריית ערד, טלי פלוסקוב, הגיעה לאחר שבקשתה להשתלב ברשימת 'ישראל ביתנו' לכנסת, נדחתה", מסרה המפלגה. "פלוסקוב, שנבחרה לראשונה לקדנציה מלאה רק בבחירות המוניציפאליות האחרונות, ביקשה בעצם לנטוש את העיר ערד דווקא בעיצומו של משבר חמור בו נמצאת העיר, דבר שנתפס בעיני ראשי 'ישראל ביתנו' כמהלך בלתי אחראי ולכן סירבו לבקשתה. 'ישראל ביתנו' תמכה בשנים האחרונות בגב׳ פלוסקוב ובעיר ערד ללא סייג וזאת על מנת להוציא את העיר מן המשבר אליו נקלעה. אנו יכולים רק להצטער על החלטתה של פלוסקוב שנובעת משיקולים אישיים ומבלי לראות את טובת העיר ערד".

חבר הכנסת לשעבר אכרם חסון הצטרף אף הוא אל כולנו והוצב במקום ה-12. בחודש שעבר דווח כי חסון, דמות בולטת בחברה הדרוזית ונשיא מכללת הכרמל, מתכוון להתמודד בפריימריז בבית היהודי, אולם לבסוף לא עשה כן. שלשום הוא נבחר לעמוד בראש קדימה בעקבות פרישתו של שאול מופז מהחיים הפוליטיים, והיום כאמור הצטרף לרשימתו של כחלון.  

לצד סגירת הרשימה, פרסמה היום כולנו מצבע הבחירות שלה. המצע כולל בעיקר הצהרות, הבטחות ועמדות עקרוניות ואין בו תוכניות עבודה מפורטות. המפלגה הודיעה כי תפרסם תכניות כאלה במספר תחומים בשבועות הקרובים. במצע מתחייבת המפלגה להוזיל את מחירי הדיור, המזון ואת שירותי הבנקאות ולצמצם את הריכוזיות במשק. כמו כן, מביעה המפלגה תמיכה בביטול המונופול במשק הגז הטבעי וביישום הרפורמה בחברת החשמל. המקור התקציבי לתכניות המפגלה, נכתב במצע, יהיה החיסכון לקופת המדינה כתוצאה מהרפורמות עצמן. המפלגה העריכה כי הרפורמות יחסכו 45 מיליון שקלים בחמש שנים, אך לא פירטה.

כולנו גם מתחייבת להציג את יומני הפגישות של חברי הכנסת שלה, לחוקק חוק דמי אבטלה לעצמאיים, להרחיב את מס ההכנסה השלילי, להגביר את המאבק בהון השחור, לסבסד מעונות יום וצהרונים, לצמצם את הבירוקרטיה, לתמוך בפריפריה באמצעות העדפה בתקצוב מוסדות החינוך, להרחיב את סל הבריאות ולקצר את התורים ברפואה הציבורית, להגדיל את הסיוע בשכר דירה לזכאי הדיור הציבורי, להגדיל את קצבת הבטחת ההכנסה לקשישים, להעלות עוד את שכר החיילים בשירות חובה, להוריד ל-17 את גיל הבחירה לכנסת, לחזק את הברית האסטרטגית עם ארצות הברית ולהכפיל את תקציב ההסברה של ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ