מפלגת "יחד" של אלי ישי תרוץ עם "עוצמה יהודית"

ח"כ שטבון הציב היום אולטימטום לח"כ אלי ישי ודרש כי יבטל את הריצה המשותפת עם מפלגתם של ברוך מרזל ומיכאל בן ארי, אולם הערב חזר בו

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מפלגת "יחד" בראשות אלי ישי ומפלגת "עוצמה יהודית" ירצו בבחירות הקרובות ברשימה משותפת. אחרי מסע לחצים, ח"כ יוני שטבון חזר בו מהאולטימטום שהציב היום (חמישי) בצהריים, והודיע כי יישאר במפלגת "יחד" - לצדו של חבר "עוצמה יהודית" ברוך מרזל. רשימת המפלגה תכלול את ח"כ אלי ישי, שטבון, מיכאל עייש, ברוך מרזל וששון טרבלסי, מקורבו של הרב מאיר מאזוז, שהוא הדמות הרבנית העיקרית מאחורי התנועה.

>>בחירות 2015: כל הפרשנויות והסקרים

שטבון נשאר בתנועה, למרות שכל אנשי חוג "הר המור", עמו הוא נמנה, פרשו ממנה בזה אחר זה מאז אתמול, ובראשם הרב צבי טאו, נשיא הישיבה. גם הרב משה הגר, ראש המכינה הקדם צבאית ביתיר, שהיה אמור להשתבץ במקום ריאלי, הודיע על פרישתו.

ישי, שטבון ומרזל ברישום לוועדת הבחירות בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

שטבון – ממקימי "יחד" – הודיע בצהריים לאלי ישי כי יצטרף לפורשים במידה שייחתם הסכם עם עוצמה יהודית. בשעות האחרונות הפציר בו הרב מאזוז לחזור בו מהאולטימטום. מקורות במפלגה אומרים, כי שטבון התרצה לאחר שנאמר לו שאנשי עוצמה יהודית יימנעו מלהתבטא בנושא הר הבית עד הבחירות. ברוך מרזל הוצב ברשימה במקומו של מיכאל בן ארי, בעקבות דרישה מוקדמת של רבני הר המור, בין היתר משום שהוא אינו נוהג לעלות להר הבית. עם זאת, בן-ארי יהיה מעורב ברשימה, מבחוץ.

אלי ישי אמר הערב כי "יחד נשארת יחד, חרדים ודתיים לאומיים. יש לנו חובה להמשיך את הדבר הגדול שנוצר כאן, ברית שומרי מצוות למען תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל. ברוך ה', השליחות שמחברת בינינו חזקה מכל ויכוח". שטבון אמר, כי "בשורת האיחוד ההיסטורית בין הציונות הדתית לציבור החרדי יש בה כדי לגבור על כמעט על כל מחלוקת שהיא. מראשית הדרך חברנו יחד, דתיים לאומי וחרדים, כי יש לנו אחריות כלפי הזהות היהודית של המדינה. היו ויכוחים, אך רב המשותף על המפריד וגודל השעה מחייב גודל של אחריות. נמשיך קדימה ובכל הכוח ובעזרת ה' נעשה ונצליח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ