סקרי "וואלה" ו-"מעריב": הליכוד גוברת על המחנה הציוני במנדט אחד

לפי סקר וואלה נחלשת מפלגת הבית היהודי - שעוררה סערה השבוע - בארבעה מנדטים, וכעת היא עומדת על 12 בלבד, כגודלה בכנסת הנוכחית

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

בשני הסקרים של אתר וואלה ועיתון מעריב שפורסמו היום (שישי), גוברת רשימת הליכוד על זו של המחנה הציוני במנדט אחד: בעוד בוואלה שתי המפלגות מובילות עם 27 ו-26 מנדטים בהתאמה, לפי סקר מעריב מפלגתו של בנימין נתניהו זוכה ל-25 מנדטים, לעומת 24 לאיחוד בין יצחק (בוז'י) הרצוג לציפי לבני.

סקר וואלה נערך אתמול על ידי חברת TNS טלסקר בקרב 500 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל, וטעות הדגימה המרבית היא של שני מנדטים. בסקר מעריב, שבוצע על ידי מכון המחקר Panels, השתתפו 504 בני אדם וטעות הדגימה המרבית עומדת על 4.5%.

נתניהו ורשימתו, בחודש שעברצילום: דודו בכר

סקר וואלה, שנערך למחרת ירי טילי הנ"ט לעבר כוח צה"ל בהר-דב, תקרית בה נהרגו רב-סרן יוחאי קלנגל וסמל ראשון דור חיים ניני, מראה התחזקות של שלושה מנדטים לליכוד. סקר מעריב, שנערך יום קודם לכן, מצביע גם הוא על התחזקות של שלושה מנדטים למפלגה.

לעומת זאת, המחנה הציוני, יש עתיד, כולנו, יהדות התורה, ש"ס ומרצ נחלשות כל אחת במנדט אחד לעומת הסקר הקודם של וואלה, שנערך לפני עשרה ימים. הסקר הנוכחי חוזה ליש עתיד שמונה מנדטים (11 בסקר מעריב), בעוד כולנו, יהדות התורה וש"ס צפויות לקבל שבעה מנדטים כל אחת (שמונה, שמונה ושבעה מנדטים בהתאמה, לפי סקר מעריב). מרצ מתקרבת לאחוז החסימה לפי סקר וואלה, עם ארבעה מנדטים בלבד, לעומת שישה לפי סקר מעריב.

בסקר של וואלה צונחת מפלגת הבית היהודי של נפתלי בנט בארבעה מנדטים, מ-16 בסקר הקודם, ל-12 בנוכחי. ייתכן שניתן לייחס את הירידה לסערה בעקבות שריונו של אלי אוחנה בעשיריה הראשונה ברשימה, עזיבתו, ובהמשך גם פרישתו של דני דיין. גם בסקר מעריב יורדת הבית היהודי, אולם במנדט אחד בלבד.

שני הסקרים חוזים לרשימה המשותפת 12 מנדטים, מה שהופך אותה למפלגה הרביעית בגודלה (בסקר וואלה היא חולקת את המקומות השלישי והרביעי עם הבית היהודי). ישראל ביתנו, מפלגתו של שר החוץ אביגדור ליברמן, שומרת על כוחה לעומת הסקר שעבר עם שישה מנדטים בוואלה, אך מאבדת מנדט אחד ומתקרבת לאחוז החסימה בסקר של מעריב, שחוזה לה רק חמישה מנדטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ