נתניהו: פרשת הבקבוקים - סיפור ממוחזר במטרה להכפיש אותי ולהפיל את השלטון בראשותי

ראש הממשלה מגיב בעמוד הפייסבוק שלו לחשיפת "הארץ" לפיה רעייתו השיבה למדינה אלפי שקלים לאחר שלקחה פדיון מבקבוקי מעון רה"מ. הרצוג לנתניהו בתגובה: "די להאשים אחרים בכישלונותיך"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

"מדובר בסיפור ממוחזר, ישן ומנופח. איך אירוע זניח מלפני כמה שנים הפך לכותרות ענק שליליות דווקא ערב בחירות? התשובה פשוטה. בתקשורת הישראלית פועלים גורמים רבי עוצמה אשר מאמינים במחזור, אך לא של בקבוקים, אלא של השיטה הפסולה לנגח אותי דרך הכפשות מגמתיות ומעוותות נגד רעייתי במטרה להפיל את שלטון הליכוד בראשותי" - כך הגיב היום (שישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו באריכות בעמוד הפייסבוק שלו לפרשת הבקבוקים שנחשפה השבוע ב"הארץ".

לפי הדיווח ב"הארץ", רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לקחה לכיסה בארבע השנים הראשונות מאז שובו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה ב-2009 אלפי שקלים מפדיון בקבוקים ריקים, רכוש המדינה, שהוחזרו בהוראתה למרכולים בירושלים. לפני קרוב לשנתיים החזיר הזוג נתניהו למדינה 4,000 שקלים, לפי אומדן של 1,000 שקלים בשנה. 

בנימין נתניהו ורעייתו שרה בחגיגת יום הולדתו ה-65צילום: חיים צח / לע"מ

מאוחר יותר העלה נתניהו את הפוסט מחדש בתוספת פסקה עובדתית ובה אישר את הסכומים שהוחזרו. לדבריו, שרה "העבירה לקופת המדינה, ביוזמתה, מבלי שמישהו דרש לעשות זאת, פיקדון מצטבר של כמה שנים ממחזור בקבוקים בבית". הוא ציין עוד, שרה היא זו שיזמה גם את חישוב הסכום הנדרש.  

"אין גבול לשיטת הקטרוג, שבה נוקטים גורמים מובילים בתקשורת, בניסיונם להפיל את שלטון הליכוד בהנהגתי ולהחליפו בממשלת שמאל בראשות ציפי ובוז׳י. תוך כדי המצב הביטחוני בגבול הצפון, והדהירה של איראן להסכם גרעיני רע שיסכן את ביטחונה של ישראל, סוקרה בהבלטה השאלה ״הקיומית״: מיחזור בקבוקים במעון ראש הממשלה", כתב נתניהו.

"הם עושים זאת משום שהם יודעים כי בנושאים החיוניים לעתיד המדינה, ובראשם מי ישמור על ביטחון אזרחינו וילדינו, רוב גדול של הציבור הישראלי תומך בי ובליכוד ובדרכנו התקיפה והאחראית", אומר ראש ההמשלה ומוסיף: "על כן הדרך לנסות להפיל את הליכוד בהנהגתי, היא להסיח את הדעת מהנושא המרכזי בבחירות: מי ינהיג את העם והמדינה, ממשלת ליכוד רחבה וחזקה בראשותי, או ממשלת שמאל חלשה וכנועה בראשות ציפי ובוז׳י".

"הסחת דעת, הכפשות מגמתיות בלתי פוסקות נגד רעייתי והשחרת דמותה ואישיותה, פגיעה בי ובמשפחתי - כל האמצעים כשרים בתקופת בחירות. אבל דבר אחד הם לא לוקחים בחשבון: שהציבור הישראלי יותר חכם ממה שהם חושבים", חתם נתניהו את הפוסט.

פעיל בתנועת המחאה V15 עם שקי בקבוקים שהושלכו מול מצודת זאב, אמשצילום: עופר וקנין

יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג ענה לנתניהו בפוסט חריף משלו בפייסבוק: "די להאשים אחרים בכישלונותיך. די להפיל את האחריות על התקשורת ולהתחבא מאחורי בקבוקים... אתה - ביבי - האחראי לכל מה שקרה כאן בשש השנים האחרונות". הרצוג האשים את נתניהו במצב הכלכלי והביטחוני במדינה, וכן בהדרדרות במעמדה של ישראל בעולם. "אחרי יותר אחרי יותר משש שנים - אתה האחראי. לא הבקבוקים, לא השיטה ולא ראשי ממשלה קודמים", סיכם הרצוג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ