הרצוג תוקף את נתניהו על פרשת המיחזור: "מסתתר מאחורי בקבוקים ריקים"

זהבה גלאון קראה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה דחופה ולבני אמרה כי "מחיר האלכוהול של נתניהו בחודש הוא כמו שכר מינימום". אופיר אקוניס בתגובה: זו הסתה נגד רה"מ ובריחה מדיון ענייני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים105

מנהיגי המחנה הציוני ומרצ תקפו הבוקר (שבת) את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות חשיפת "הארץ" לפיה רעייתו, שרה, החזירה למדינה אלפי שקלים לאחר שלקחה פדיון מבקבוקי מעון ראש הממשלה. 

>>> בחירות 2015: כל הסקרים, הדיווחים והפרשנויות 

יושבת ראש מרצ זהבה גלאון קראה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה דחופה נגד ראש הממשלה בחשד לגניבת כספי ציבור. "אם יש אמת בטענות על נתניהו להסיר את מועמדותו וללכת הביתה", אמרה גלאון והוסיפה "זה לא היא - זה הוא. ראש הממשלה מסתתר מאחורי שרה נתניהו במקום לקחת אחריות ציבורית על המעשים שלו". 

הרצוג ולבני בתחילת החודש צילום: מוטי מילרוד

לדבריה, "ברגע שראש הממשלה חתם כ'משפחת נתניהו' על צ'ק החזר הכספים, הוא כבר עמוק בהסתבכות פלילית לכאורה, ואין כאן שום סיבה להתבצר בטיעון שמחפשים את אשתו. יצחק רבין לקח אחריות והלך הביתה על הרבה פחות מכך. אם הבדיקה תמצא, שיש אמת בטענות, אני קוראת לנתניהו להסיר את מועמדותו לראשות הממשלה". 

מספר 2 במחנה הציוני, ציפי לבני, האשימה את ראש הממשלה כי מחיר האלכוהול שהוא קונה בחודש הוא "כמו שכר המינימום החודשי של כמעט מיליון עובדים בישראל".

לבני, שדיברה באירוע שבתרבות בראשון לציון, אמרה כי "השבוע פורסם שנתניהו הוציא 100 אלף שקל מכספי ציבור במשך שנתיים על אלכוהול, 4,200 שקל בחודש. אנחנו בוחרים את האדם שיושב על הכסא, לא רק לפי החלטות שקיבל או לא קיבל, אלא גם על פי התנהלות אישית. הוא עסוק בהוצאות ובנוחיות שלו עצמו והוא לא צריך להיות ראש ממשלה". 

יושב ראש המחנה הציוני יצחק הרצוג התייחס אף הוא לפרשת מיחזור הבקבוקים ומתח ביקורת על נתניהו: "ביבי עסוק בהאשמות, זורק אחריות על ראשי ממשלה קודמים ועל התקשורת הישראלית, מתחבא מאחורי הפחדות בלתי פוסקות וסיפורים על בקבוקים ריקים. אבל אסור לשכוח – הוא ראש הממשלה כבר שש שנים והאחריות למצוקת הדיור, לילדים הרעבים ולמצבה החמור של מדינת ישראל  בעולם היא עליו".

בתגובה על דברי לבני והרצוג אמר סגן השר אופיר אקוניס מהליכוד כי ״בוז׳י וציפי מקיימים מסע של הסתה אישית נגד ראש הממשלה נתניהו, גם במחיר פגיעה באינטרסים הלאומיים של ישראל. בוז׳י, שעדיין שומר על זכות השתיקה בפרשת העמותות ולבני, שעברה בין ארבע מפלגות בתשע שנים, הם הביטוי המובהק ביותר לשחיתות פוליטית וחוסר מוסריות, לא עונים על השאלות הקיומיות ביותר בנושאים המדיניים, הביטחוניים והחברתיים. הם מסתירים את עמדותיהם האמיתיות התומכות בחזרה לקוי 1967, חלוקת ירושלים והקמת חמאסטאן ביהודה ושומרון ואינם יכולים להתגאות אפילו בהישג כלכלי-חברתי אחד בכל שנות כהונתם ולכן עומדים בראש מסע של הסתות אישיות ושקרים נגד ראש הממשלה והליכוד".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ