הליכוד יכנס ביום ראשון מסיבת עיתונאים בתל אביב, שבה הוא יחשוף לטענתו "פרטים על פרשת עמותות השמאל 2015 — פרשת v15". בהשתתפות ח"כ מירי רגב, סגן השר אופיר אקוניס, ח"כ יריב לוין ועו"ד דוד שמרון. הליכוד טוען שנעשה על ידי "מפלגת העבודה והשמאל ניסיון לקנות שלטון בכסף... מיליוני דולרים שמקורם באנשי שמאל מחו"ל מוזרמים כעת לממן את הקמפיין להפלת בנימין נתניהו והליכוד".

V15: רועי צ'יקי ארד בפגישה עם אנשי הארגון >> ומה אמר דיסקין בכנס היסוד >>> בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

"הקמפיין של עמותות השמאל (ארגון 'ניצחון 2015 — V15', י"ל) נעשית תוך הסתייעות בארגוני שמאל קיצוני דוגמת 'קול אחד' ומול"ד הנתמכים במיליוני דולרים המוזרמים מאירופה, מארה"ב ומ'הקרן החדשה לישראל'", טוען הליכוד. "כל זאת תוך מעורבות גורמים בינלאומיים שמעוניינים להפיל את ראש הממשלה נתניהו. זוהי עבירה חמורה על חוקי הבחירות, שקובעים איסור פלילי על תרומה מחו"ל למפלגות פוליטיות בישראל". לטענת הליכוד, "העובדות אליהן נחשפנו בימים האחרונים אמורות להדליק נורה אדומה לכל מי שמעוניין בכיבוד כללי המשחק הדמוקרטי, וביחס לשאלה למי באמת מחויב המחנה האנטי־ציוני בראשות בוז'י וציפי".

בירד, הנשק הסודי מהקמפיין של אובמה. לפני כשבועיים במטה וי2015צילום: אבישג שאר-ישוב

מהמחנה הציוני נמסר בתגובה כי "ביבי והימין הקיצוני בפאניקה. הפחד שלהם מספסלי האופוזיציה המצפים להם אחרי הבחירות מעביר אותם על דעתם. מיותר לציין שהטענות של הימין הקיצוני שקריות ומשוללות כל יסוד ומטרתן היחידה היא להסית את הדיון מכשלונותיו של נתניהו בשש השנים האחרונות בנושא הדיור, ביוקר המחייה ובביטחון".

מארגון V15 נמסר בתגובה כי "הפאניקה והפרנויה של הליכוד מאובדן השטח של הימין לפעילי השטח של v15 אינן סיבה לדמיין הזיות כמו קשר ושיתוף פעולה עם אחת המפלגות או הממשל האמריקאי. אנחנו נמשיך לנצח והם ימשיכו להתבכיין".

הליכוד עתר לוועדת הבחירות נגד "ניצחון 2015 — V15", בעקבות הפרסום ב"הארץ" על הצטרפות V15 לארגון One Voice ושכירת ג'רמי בירד, מנהל מטה השטח של קמפיין אובמה ב–2012. בליכוד מבקשים לקבל צו מניעה לפסילת מסע הבחירות של הארגון, המבקש להביא למהפך בישראל. העתירה מופנית גם כלפי פרויקט שישים ואחת, המחנה הציוני, מרצ, ארגון מולד, קול אחד ויועץ הארגון אייל ארד. לפי העתירה, V15 מקיים דרך ארגונים אלה תעמולת בחירות עקיפה, הקשורה למפלגת העבודה ולמרצ, שלא במסגרת תעמולת הבחירות המותרת כחוק. העתירה דורשת מ–V15 לחשוף את הגורמים המממנים אותו. לטענת העותרים, קיים קשר בין פעולות הארגון לפרשת העמותות שבה נחקר יו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג.

לדברי עו"ד שאול שמרון, מגיש העתירה, "תכליתו הברורה של החוק היא למנוע התערבות במערכת הבחירות לכנסת באמצעות כסף זר שיוזרם לתעמולת בחירות, ובאמצעות הגבלת גובה תרומה ליחיד. ברור שהזרמת כספים רבים ללא דיווח וללא פיקוח עלולה להביא להשפעת גורמים קיצוניים על מערכת הבחירות".

ברשימת עורכי הדין של משרד שמרון־מולכו־פרסקי, המוזכרים על נייר המכתבים בעתירה, מופיע גם אסעד ס. ג'ובראן, בנו של יו"ר ועדת הבחירות, סלים ג'ובראן, השופט שיידרש להכריע בעניין. לדברי עו"ד שמרון, "השופט ג'ובראן מודע כמובן לקשר זה. באופן טבעי הוא יידרש לסוגיה זו, וכל החלטה שיקבל בעניין זה תהיה מקובלת עלינו".

הכתבה ב"הארץ" על העסקת ג'רמי בירד וצוותו על ידי V15 לבחירות בישראל עוררה עניין רב בארצות הברית, וזכתה להתייחסות בכ–20 כלי תקשורת אמריקאיים, רובם בצד הימני של המפה, ובהם גם רשת פוקס ניוז. כלי התקשורת השמרניים העדיפו לא להתייחס לכך שחברתו של בירד, 270, מסייעת לקמפיינים בעולם, והעריכו כי בירד נשלח על ידי אובמה, למרות הכחשת הבית הלבן.

את השיטות והמחקרים שהביאו להצלחה בקמפיין הבחירות של אובמה מינף בירד לחברת "270", שמסתובבת בעולם ומלמדת איך להמציא קמפיינים מחדש בשטח. V15 מתכננים לגייס עשרות אלפי מתנדבים בישראל עד הבחירות, שיגיעו לבתים של עד מיליון אזרחים כדי להוביל לשינוי השלטון בבחירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ