אילן ליאור
אילן ליאור

מרצ משנה את קמפיין הבחירות שלה ויוצאת נגד המחנה הציוני. היום (ראשון) תכנס המפלגה מסיבת עיתונאים שבה תציג את הקו החדש, שאפשר היה להבחין בתחילתו בימים האחרונים. כך, למשל, שלשום פרסמה מרצ מודעה גדולה בעמוד השער של "הארץ", שבה תקפה את יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג, בלי לנקוב בשמו. "השבוע הוא כבר התנהג כמו ביבי. מחר הוא גם יישב עם ביבי. שמאל זה מרצ", נכתב.

>> בחירות 2015 - כל החדשות והפרשנויות >> כמה מנדטים תקבל מרצ? כל הסקרים

גם בכירי המפלגה יצאו נגד המחנה הציוני ואנשיו. בסיור בצפון ביום חמישי האחרון תקפה יו"ר מרצ, זהבה גלאון, את הרצוג שגיבה את הממשלה אחרי הפגיעה בחיילי צה"ל ואמר כי ברגעים האלה "אין קואליציה ואין אופוזיציה". "דווקא בשעות כאלה מחנה המרכז שמאל צריך להתייצב יחד מול המדיניות הכושלת של נתניהו ולא לגבות אותו באופן אוטומטי", אמרה. "ביבי אחד כבר יש לנו, ומי שרוצה להחליף אותו צריך לייצר אלטרנטיבה שלטונית ולא להיות ביבי שני".

צילום: עופר וקנין

ח"כ אילן גילאון, מספר 2 ברשימת מרצ, תקף ביום חמישי את פרופ' מנואל טרכטנברג, המיועד מטעם המחנה הציוני לתפקיד שר האוצר. "עם השקפות כאלה, עדיף שטרכטנברג לא יהיה שר האוצר הבא", אמר. "בהתנגדותו להורדת המע"מ ממוצרי היסוד ולהנהגת מע"מ דיפרנציאלי הוא מבטא שמרנות באשר לשיטת החלוקה של העושר הלאומי. בדומה להשקפותיו לגבי מיקור חוץ, העסקה ישירה והפרטה שבוודאי לא מבטאים כלכלה סוציאל דמוקרטית".

במרצ חוששים מזליגת קולות למחנה הציוני, עקב הקרב הצמוד עם הליכוד. בסקר "וואלה" שלשום הידרדרה מרצ לסף אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים. בשאר הסקרים בשבוע שעבר קיבלה חמישה־שישה מנדטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ