אילן ליאור
אילן ליאור

מרצ הציגה היום (ראשון) את קמפיין הבחירות החדש שלה, שבו היא תוקפת את ראשי המחנה הציוני. המפלגה מזהירה כי הצבעה למחנה הציוני תוביל לממשלת אחדות בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. חומרי ההסברה החדשים כוללים מודעה ועליה סיסמת הבחירות של המחנה הציוני "זה אנחנו או הוא". לצד הכיתוב הוסיפה מרצ הערה "מחר זה הם והוא". מרצ הציגה גם תמונה שבה נראה יצחק (בוז'י) הרצוג לוחש על אוזנו של נתניהו, כאשר ציפי לבני לצדם. "הם כבר מדברים", נכתב.

במסיבת עיתונאים שנערכה היום במטה מרצ בתל אביב הוקרנו לראשונה גם שני סרטוני תעמולה חדשים של המפלגה. באחד, שולבו קטעים מראיונות בהם חומקים הרצוג ולבני מתשובה ברורה לשאלה האם ייכנסו לממשלת אחדות עם נתניהו. הקריין התריע בסרטון כי הרצוג ולבני לא פוסלים את נתניהו וצפויים להצטרף אליו. בסרטון אחר, הופיעו דמויותיהם של הרצוג ולבני רוקדות לצדם של נתניהו, מירי רגב ואביגדור ליברמן.

>>> בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

הצגת הקמפיין, היוםצילום: מוטי מילרוד

"מרצ תומכת בהרצוג לראשות הממשלה, אבל אני מזהירה את עצמנו שאנחנו לא נמצא את עצמנו שוב עם נתניהו בממשלה. לכן אני אומרת את זה בצורה ברורה – הממשלה הבאה תהיה או מרצ ובוז'י או בוז'י וביבי", אמרה יו"ר מרצ זהבה גלאון. "מי שיצביע להרצוג עלול למצוא את הקול שלו בממשלה עם ביבי נתניהו. מה שחשוב זה לא גודל הרשימה אלא גודל הגוש. לכן חשוב שמרצ תהיה גדולה וחזקה. אם מרצ תהיה עשרה מנדטים יהיה כאן מהפך ותהיה כאן ממשלת מרכז שמאל".

בתשובה לשאלת "הארץ" אמרה גלאון כי קהל מצביעי מרצ אינו חושש מישיבה באופוזיציה ומעדיף את האפשרות הזאת על פני ממשלת אחדות. לדבריה, בסקר שערכה המפלגה, השיבו 83% מהמתלבטים בין המחנה הציוני למרצ כי לא יצביעו למחנה הציוני אם ידעו שלא תקום ממשלת מרכז־שמאל. "דבר אחד בוחרי מרצ יודעים –אנחנו לא נמכור את הערכים שלנו. כן, קשה לשבת באופוזיציה. התנכלו למרצ באופוזיציה, לא רצו להעביר לנו הצעות חוק. אז מה – נרים ידיים? אנחנו יודעים שאנחנו הולכים למהפך. אבל אם לא יהיה כאן מהפך – הקהל שלנו יודע שהוא לא מצביע לביבי־הרצוג, וגם לא לטרכטנברג וגם לא לידלין".

ח"כ עיסאוי פריג', שנבחר למקום השלישי ברשימת מרצ לכנסת, הציג את קמפיין המפלגה הפונה לאוכלוסייה הערבית, תחת הסיסמה "שונה אבל שווה". בבחירות הקודמות קיבלה מרצ כ-12 אלף קולות ביישובים ערביים, שווה ערך לחצי מנדט. פריג' העריך כי מרצ יכולה להשיג הפעם שני מנדטים מקולות הערבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ