ח"כ ניסים זאב: דרעי הבטיח לי שמקומי מובטח, והדיח אותי למחרת

חבר הכנסת מש"ס טוען שהיו"ר הדיח אותו יום לפני סגירת הרשימות לכנסת, כדי שלא יוכל לערער על ההחלטה. גורם במפלגה: סילוקו של זאב יחסוך מהציבור את אמירותיו המביכות

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

ח"כ ניסים זאב מאשים כי יו"ר ש"ס אריה דרעי שיקר לו לפני שהדיח אותו מהמפלגה, בין היתר במטרה למנוע ממנו לערער על ההחלטה. זאב – אחד ממייסדי ש"ס לפני 32 שנה – הציג אתמול מסרון שקיבל מדרעי ביום רביעי שעבר, יום לפני שהודח, שלפיו מקומו ברשימת ש"ס מובטח. "זו האמת, אני עומד בהבטחתי אליכם", כתב לו דרעי, ביחס להתחייבות שהשמיע גם בכנסים פומביים של ש"ס להשאיר את כל חברי ש"ס במקומותיהם.

>>> בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

זאב וח"כ אמנון כהן, שניהם מקורבי ח"כ אלי ישי, שפרש מש"ס לאחר תקופה ארוכה של מתיחות והקים מפלגה חדשה, מצאו עצמם ביום חמישי מחוץ לרשימת ש"ס. קרבתם לישי הביאה להדחתם, אבל הדבר נעשה ברגע האחרון, אולי גם כדי למנוע מהם לתת חיזוק לרשימתו של ישי, "יחד". לעומת כהן - שש"ס הוציאה מבעוד מועד הודעה משותפת מטעמו ומטעם המפלגה – זאב קיבל בהפתעה מוחלטת את ההחלטה על הדחתו.

ח"כ זאב בכנסתצילום: אורן נחשון

גורם במועצת חכמי התורה אמר ל"הארץ" כי דרעי אמנם התכוון להשאיר את זאב ואת אמנון כהן ברשימה, אבל הרבנים מנעו זאת ממנו וכפו עליו להדיח אותו. עמדה זאת מחזקת את גרסתו הרשמית של דרעי, ועם זאת, גורמים במפלגה אמרו כי סילוקו של זאב מהרשימה יביא לכך שייחסכו מהציבור אמירותיו המביכות של ניסים זאב בנושאים שונים על סדר היום הציבורי. זאב עצמו מתח ביקורת על דרעי באופן אישי, ואף אמר בראיון ל"וואלה!" כי הוא "מתפלל לבורא עולם שיציל את ש"ס מהידיים של דרעי".

מש"ס נמסר בתגובה: "אין דנים אדם בשעת צערו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ