הקרן החדשה לישראל לליכוד: "הטענות למעורבות הקרן בקמפיין V15 – שקרים"

אנשי הקרן דורשים מהמפלגה לא לחזור על האמירות נגדם; ארגון V15 הגיש תלונה על הסתה נגד הליכוד. מאוחר יותר התנצל עו"ד שימרון על שרבוב שמה של הקרן

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הקרן החדשה לישראל דורשת ממפלגת הליכוד לחזור בה מהטענות שהעלתה לפיהן הקרן מעורבת במערכת הבחירות הנוכחית ובמימון קמפיין ארגון V15. במכתב התראה ששיגרה הקרן ליועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד אבי הלוי, לראש מטה ההסברה של המפלגה, ניר חפץ, ולעו”ד דוד שימרון - שהשתתף במסיבת העיתונאים, נכתב: "אתמול פרסמתם באופן פומבי את טענותיכם, כי קמפיין V15 כרוך בעבירות על חוקי מימון הבחירות. בדבריכם כרכתם את הקרן החדשה לישראל בפרשה, וטענתם שהיא המממנת של הקמפיין הנ"ל (או מעורבת במימונו), הן ישירות והן באמצעות מימון דרך ארגון 'קול אחד' ו/או 'מולד'". מאוחר יותר התנצל עו"ד שמרון על הטענה כי הקרן קשורה לקמפיין.

אלא שלדברי הקרן, "מדובר בשקרים. הקרן החדשה לישראל לא היתה ואינה מעורבת, לא במישרין ולא בעקיפין, במימון הקמפיין המכונה V15. בנוסף, היא גם לא תמכה כספית ב'קול אחד' מזה שנים, וברור שאין לה קשר – ולו עקיף – לפעולותיו של ארגון זה היום, יהיו אשר יהיו”.

>>> בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

מימין: לוין, חוטובלי, עו"ד שמרון, אקוניס ורגב, שלשום במסיבת העיתונאים של הליכודצילום: מוטי מילרוד

במכתב, ששיגר עו"ד ישי שנידור המייצג את הקרן, נכתב כי "המדובר בהוצאת דיבה חמורה ומזיקה שכן הקרן החדשה לישראל מתרחקת ממעורבות כלשהי בבחירות, ומובן מאליו שמתמיכה במפלגות אלו או אחרות. הקרן החדשה לישראל פועלת בשקיפות, כחוק, ופרטים על התמיכות שמעניקה מפורסמים ברבים".

ממטה V15 נמסר: ״סרטון הליכוד מוכיח שהוא הפך לסניף של ארגון להב״ה. מסתבר שמאחורי ה׳ביבי סיטר׳ מסתתרים אנשים שמסיתים במודע נגד צעירים ישראלים שמשרתים בצבא, עושים מילואים, משלמים מסים ופועלים למען עתיד ישראל. ההסתה הזאת לא מפחידה ולא מרתיעה אותנו בדרך לניצחון״.

ארגון V15 הגיש בצהריים (שני) תלונה על הסתה במרחב יפתח של המשטרה נגד מפלגת הליכוד ונגד ראש מטה ההסברה של קמפיין הליכוד.

בקרן הוסיפו כי תמיכה כספית שהעניקו ל'מולד' היא עבור פעילויות מסוימות ו"צבועות", בהן מימון מחקרים, עמיתי מחקר ופעילות דומה נוספת – ובמפורש לא לכל פעילות הנוגעת ל 'קמפיין 61' או פעילות אחרת כלשהי העשויה להיות קשורה במישרין או בעקיפין למערכת הבחירות. "מדובר בהוצאת דיבה חמורה. במיוחד מדהימה העובדה שדברים חסרי אחריות אלה לא נאמרו על ידי גורם שולי כלשהו, אלא על ידי נציגיה המוסמכים של מפלגה מרכזית, מפלגת שלטון. כל חזרה על האמירות הנ"ל תהיה נגועה בחוסר תום לב מוגבר, והקרן החדשה לישראל לא תשלים עם המשך הכפשתה וכריכתה במערכת הבחירות תוך פגיעה במעמדה הציבורי".

ממשרדו של עו"ד דוד שמרון נמסר כי "אם נאמר על ידו שהארגון V15 ממומן על ידי הקרן החדשה לישראל, הדבר נאמר בשגגה ועו"ד שמרון מתנצל על כך". על פי הודעתו של שמרון, דבריו על הקרן החדשה לישראל אתמול נאמרו בהתבסס על תמיכת הקרן בעמותת מולד, בהתאם לאמור באתר הקרן החדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ