וינשטיין ליו"ר ועדת הבחירות ג'ובראן: מזועזע מדבריו הגזעניים של מרזל

היועץ המשפטי לממשלה מתח ביקורת על סירובו של מועמד מפלגת "יחד" ללחוץ את ידו של השופט. "זוהי עת לשילוב ידיים של כל הכוחות הטובים בחברה הישראלית", אמר

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, מתח ביקורת תקיפה על סירובו של פעיל הימין ברוך מרזל ללחוץ את ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן, במעמד הגשת רשימתו, "יחד", לוועדה. 

>>בחירות 2015: כל הפרשנויות והסקרים

במכתב ששיגר וינשטיין לג'ובראן בעקבות התבטאויותיו של מרזל כתב "ברצוני לחזק את ידיך ולהביע בפניך את הזעזוע שחשתי למקרא ההתבטאויות הגזעניות שהופנו כלפיך עליהן לא אחזור מחמת עליבותן". 

מימין מרזל, ישי ושטבון, יושבים בצדו השמאלי של השולחן מול אנשי ועדת הבחירות, בשבוע שעבר צילום: אוליבייה פיטוסי

"נאמר כבר בעבר כי 'הדרך הבטוחה ביותר להבטיח את ניצחון הרשע בעולם היא שמספיק אנשים טובים לא יעשו כלום'", הוסיף וינשטיין. "זוהי עת לשילוב ידיים של כל הכוחות הטובים בחברה הישראלית החרדים לדמותה של המדינה ומעוניינים למנוע ממנה לשקוע בביצת הגזענות העכורה. לא די בגינוי או זעזוע. לעמידה מהצד מול קריאות שנשמעות שוליות הזויות וקיצוניות יש מחיר חברתי קשה". 

וינשטיין הוסיף כי "שמירה על צלם אנוש ועל כבוד האדם, ודאי בחברה משוסעת כשלנו, דורשת מחוייבות שילוב ידיים ופעולה אקטיבית לביעור הגזענות, האפליה, גילויי ההדרה והשנאה".

מרזל נמנע בשבוע שעבר מללחוץ את ידו של ג'ובראן במעמד הגשת רשימת יחד להתמודדות בבחירות הבאות. מרזל אמר בתום האירוע כי "סירבתי ללחוץ את היד של ג'ובראן משום שבכל הזדמנות שהיתה לו הוא יצא נגד עם ישראל וחיילי צה"ל". לדבריו, "רק לאחרונה הוא ביקש לבטל את העונש של המחבלת חנין זועבי והתנהג איתה בחיבה. ג'ובראן לא נאמן לעם ישראל ואני לא לוחץ ידיים למי שפועל נגדנו". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ