יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר צעירי הליכוד, דוד שיאן, הגיש אתמול (שלישי) תלונה במשטרה נגד מעורבות מפלגות המרכז-שמאל נגד ארגון V15. החשד, לדבריו, הוא שמרצ והמחנה הציוני מנהלות קמפיין שלא כדין באמצעות מיליוני שקלים שמקורם בכספי עמותות האסורים לפי החוק.

>>> בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

תלונתו של שיאן מבוססת על העתירה שהגיש הליכוד לוועדת הבחירות המרכזית בנושא ועל פי ההערכות, הוועדה היא זאת שתכריע כבר בימים הקרובים אם יש ממש בדברים והמשטרה תמתין לדבר. לדברי שיאן, "רק למשטרה יש את הכלים לחקור את הפרשה כמו שצריך. אני מקווה שהדברים ייבדקו והמידע ייחשף לציבור".

הפגנת אנשי V15 במצודת זאב בתל אביב, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

בעתירתו לוועדת הבחירות נגד הקמפיין שמנהל בימים אלה ארגון V15, טוען הליכוד שהוא נעשה על ידי "מפלגת העבודה והשמאל בניסיון לקנות שלטון בכסף... מיליוני דולרים שמקורם באנשי שמאל מחו"ל מוזרמים כעת לממן את הקמפיין להפלת בנימין נתניהו והליכוד". בארגון V15 דחו את הטענות.

הליכוד עתר לוועדת הבחירות נגד "ניצחון 2015 - V15", בעקבות הפרסום ב"הארץ" על הצטרפות V15 לארגון "קול אחד" ושכירת ג'רמי בירד, מנהל מטה השטח של קמפיין אובמה ב-2012. בליכוד מבקשים לקבל צו מניעה לפסילת מסע הבחירות של הארגון, המבקש להביא למהפך בשלטון בישראל. העתירה מופנית גם כלפי פרויקט שישים ואחת, המחנה הציוני, מרצ, ארגון מולד, קול אחד ויועץ הארגון אייל ארד.

פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד דוד שמרון, אמר במסיבת העיתונאים שקיים הליכוד בתחילת השבוע כי "שני החוקים, חוק מימון מפלגות וחוק בחירות (דרכי תעמולה) נעברו ברגל גסה על ידי מפלגת העבודה והתנועה שרצות יחד תחת הכותרת המחנה הציוני, על ידי מרצ ועל ידי שורה של גופים וארגונים בהם ארגון ניצחון 2015". לטענתו, הארגון "מגייס כספים ומבצע פעילות תיאום ארגוני וביצוע תעמולה כהגדרתה על ידי מבקר המדינה גולדברג שכיהן בעת פרשת עמותות ברק. V15 מעודד אנשים להצביע נגד הליכוד, כלומר מבצע תעמולה אסורה".

שמרון הסביר את הקשר בין הארגונים למחנה הציוני ואמר כי "שניים מהמועמדים לכנסת הם מראשי 'קול אחד', יואל חסון ודני עטר. שניהם מועמדי המחנה הציוני לכנסת והם מראשי קול אחד שמממנת את V15. יש כאן זיקה פוליטית מובהקת. אנחנו רואים כאן פעולה עבריינית שתכליתה קניית בחירות בכסף שאין להשתמש בו".

בהמשך השבוע פרסם שמרון התנצלות, בעקבות מכתב התראה ששיגרה אליו הקרן החדשה לישראל. ממשרדו של שמרון נמסר כי "אם נאמר על ידו שהארגון V15 ממומן על ידי הקרן החדשה לישראל, הדבר נאמר בשגגה ועו"ד שמרון מתנצל על כך". על פי הודעתו של שמרון, דבריו על הקרן החדשה לישראל נאמרו בהתבסס על תמיכת הקרן בעמותת מולד, בהתאם לאמור באתר הקרן החדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ