תוכנית יש עתיד לחינוך: המשך הרפורמות מתקופת פירון

השר לשעבר הציג בביקור בתיכון "בליך" בר"ג את התוכנית, הכוללת הרחבה של "בתי הספר של החופש הגדול", הקמה מחדש של מערך החינוך המקצועי ומאבק בצפיפות

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

יש עתיד הציגה הבוקר (רביעי) את תוכנית החינוך שלה בביקור של יו"ר המפלגה יאיר לפיד ושר החינוך לשעבר שי פירון בתיכון "בליך" ברמת גן. במפלגה הבטיחו כי יפעלו כדי להמשיך את התוכניות החינוכיות שהחלו בהן בעת כהונת פירון, ובהן חיזוק תעודת הבגרות מול הפסיכומטרי. "אנחנו בתחילתו של עשור החינוך", הצהיר פירון. "אין מדינה שעשתה שינוי בתחום בפחות מעשר שנים".

"נדאג שבני עניים יוכלו לחלום חלומות שווים", אמר פירון בהתייחסו לפערים בחינוך. "נמשיך בהקמה מחדש של החינוך המקצועי. נתחיל במרכז הארץ, לא בפתרון פריפריאלי, פתרון עני לילדים עניים". בנוגע לצפיפות בכיתות אמר השר לשעבר: "נפעל ליישום מסקנות הוועדה שהוקמה בעת כהונתי, כך שלא יהיו יותר מ-32 תלמידים בכיתה ובכיתות אחרות יהיו שני מורים".

פירון הבטיח כי "בתי הספר של החופש הגדול" יורחבו לכל תלמידי היסודי. תוכנית חדשה שהציג פירון נקראת "בתי הספר של הצהריים", צהרונים מסובסדים בחסות המדינה שיקיימו פעילויות ספורט, העשרה ותמיכה ויפעלו עד השעה 16:45. העלות תהיה הדרגתית לפי מדדי הטיפוח.

פירון התייחס גם למה שהגדיר כ"מהפך בגיל הרך". לדבריו, "בגילאי 0-3 אין ריכוז של הפעילות החינוכית: יש גנים של משרד הכלכלה, טיפות חלב של משרד הבריאות וגנים של משרד החינוך. צריך לאגם את הכל במרכזים לגיל הרך ולתת מענה שלם" - תהליך שיבוצע לדבריו בהדרגה לאורך חמש שנים. יוזמות נוספות שהציג הן שדרוג מעמד הסייעות באמצעות העלאה בשכר והכשרה מקצועית, הוספת סייעת לגנים לבני 4-3 ופיתוח תוכנית חינוכית לבני 0-4.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ