היועמ"ש: שידור נאום נתניהו בקונגרס אינו תעמולת בחירות אסורה

בתגובה לעתירה שדורשת לאסור את שידור הנאום, קבע וינשטיין כי מדובר "באירוע בעל אופי חדשותי מובהק", וציין כי רה"מ קיבל הדרכה משפטית לגבי דיני בחירות לקראת נסיעתו

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין סבור כי שידור נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני הקונגרס האמריקאי בסוגיית הגרעין האיראני הוא בעל ערך חדשותי ואינו מהווה תעמולת בחירות אסורה. כך נכתב היום (רביעי) בתגובה שהגיש היועץ לעתירתם של ח"כ זהבה גלאון ואלדד יניב לוועדת הבחירות המרכזית. השניים ביקשו מהוועדה לאסור את שידור הנאום הנוגע להסדר המתגבש בין איראן למעצמות שבועיים לפני הבחירות בטענה שהוא מהווה תעמולה אסורה. היועץ כתב כי לטעמו יש לדחות את הבקשה.

בתגובתו כתב היועץ המשפטי לממשלה כי "בהתאם למידע המצוי בידי משרד ראש הממשלה, יש כוונה לסכם את עקרונות מתווה ההסדר שיוצע על ידי המעצמות לאיראן עד סוף חודש מארס 2015. לפיכך, נאומו של ראש הממשלה בפני הקונגרס האמריקאי בתחילת חודש מארס יאפשר להציג בפני ארצות הברית ודרכה לשאר העולם את האינטרס הישראלי בכל הנוגע להסדר המתוכנן, וזאת בטרם יסוכמו עקרונות מתווה ההסדר". היועץ ציין גם כי לקראת הנסיעה קיבל ראש הממשלה הדרכה משפטית מפורטת מהלשכה המשפטית במשרדו בדבר ההנחיות והאיסורים הנגזרים מדיני הבחירות.

"לעמדת היועץ המשפטי לממשלה יש לדחות את הבקשה למתן צו המניעה המבוקש שכן מדובר באירוע אשר הינו בעל אופי חדשותי מובהק ובעל אפקט דומיננטי חדשותי-אקטואלי", נכתב בתגובה, "ולפיכך במבט צופה פני עתיד ובטרם נישא, אין לראות בעצם נשיאתו של הנאום כמתוכנן משום תעמולת בחירות שיש בה כדי לבסס אפריורית את מניעת שידורו".

היועץ הוסיף כי "מדובר בנאום אשר קשור במהותו קשר ישיר לעבודתו של ראש הממשלה, ולפיכך לא ניתן לקבוע לגביו מלכתחילה כי הוא צפוי להיכנס לגדרי האיסור הנוגע לתעמולת בחירות שלא במסגרת שידורי התעמולה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ