נתניהו שוקל בחיוב עימות טלוויזיוני עם הרצוג ולבני

בהודעת הליכוד נכתב כי ראש הממשלה ישקול לקיים את העימות לאחר נאומו בקונגרס; בניסיון לשקם את יחסיו עם הציונות הדתית, נפגש היום נתניהו עם תלמידי המכינה בעלי והציג את משל הבקבוקים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שוקל בחיוב את ההצעה לקיים עימות טלוויזיוני עם ראשי המחנה הציוני, , לאחר , כך נמסר הערב (רביעי) מהליכוד. בהודעה נמסר כי "נתניהו עסוק בימים אלה בבלימת ההסכם המסוכן המתגבש עם איראן, בהכנות לנסיעתו לארה״ב ובניהול ענייני המדינה".

>>

מהמחנה הציוני נמסר בתגובה כי "ביבי מפחד מהרצוג-לבני, מפחד מבנט, מפחד מאיווט ומפחד מכחלון. ביבי מפחד להתעמת עם כל מי שמכיר אותו באמת. אנחנו מוכנים לעימות וללא שום תנאים. אז די לגמגומים, בלי תירוצים, בלי אבל ובלי תנאים - תתייצב כבר לעימות ותן לציבור דין וחשבון על שש שנים עם אפס השגים". חברות החדשות של ערוץ 2 ו-10 הודיעו אמש , גם אם חלקם יחליטו שלא להגיע.

נתניהו בכנס באוניברסיטת בר אילן, שלשוםצילום: תומר אפלבאום

מוקדם יותר היום ביקר ראש הממשלה בהתנחלות עלי ונפגש עם תלמידי מכינה. "קיבלנו מידע ממקורות מוסמכים שגודל המפלגה הוא שיקבע", אמר נתניהו בניסיון לשכנע את התלמידים להצביע לליכוד ולא לבית היהודי. הביקור בהתנחלות שמחוץ לגושי ההתיישבות נערך 19 שנה אחרי ביקורו הקודם, כחלק מקמפיין הבחירות. המהלך נועד לשקם את יחסיו של נתניהו עם הציונות הדתית, בניסיון להעביר מתלבטים לתמוך בליכוד ולא בבית היהודי או במפלגות הימין האחרות. 

נתניהו השקיע מאמץ רב כדי לשכנע את התלמידים להצביע לליכוד. כדרכו, הוא עשה זאת באמצעות משל. הפעם, הציג לתלמידים שני בקבוקי מים מינרליים – אחד סימל את הליכוד והשני את המחנה הציוני והסביר שבקבוק המים המלא, יהיה זה שיכונן את הממשלה הבאה. ספק אם המסר של נתניהו נשען על המציאות: נשיא המדינה מוסמך להטיל כיום את הרכבת הממשלה על המועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לכונן קואליציה, ללא קשר לגודל מפלגתו. מנהיג הבית היהודי, נפתלי בנט, לא נותר חייב והפיץ שעה קלה לאחר מכן סרטון בקבוקים משלו, שמדגיש את החשיבות של הצבעה לבית היהודי כדי לשמר את נתניהו בקואליציית ימין.

בליכוד מייחסים חשיבות רבה לשיחה שקיים ראש הממשלה עם התלמידים בעלי. "לביקור של נתניהו במכינה בעלי יש ערך אסטרטגי: לומדים בה תלמידים מכל הארץ. הם יהיו שגרירים שלנו בציבור הדתי לאומי בהמשך", הסבירה אתמול יו”ר מטה יהודה ושומרון, סגנית השר ציפי חוטובלי, שארגנה את הביקור. בליכוד מקווים לקושש לפחות שלושה מנדטים נוספים למפלגה מקרב המתלבטים בציונות הדתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ