הרשימה המשותפת הציגה את הקמפיין בעברית: נייצג את כלל האוכלוסייה

"ידינו מושטות לכל האוכלוסיות המוחלשות בישראל. אולי לא יצביעו לנו, אבל אנחנו נעבוד בשבילם", אמר היו"ר איימן עודה, וברשימה הבהירו כי הם מתמקדים ביעד של 15 מנדטים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הרשימה המשותפת הציגה היום (רביעי) את קמפיין הבחירות שלה בעברית, במסיבת עיתונאים בתל אביב, בהבטחה כי תפעל בכנסת הבאה להכרה במיעוט הערבי כמיעוט לאומי ולמען שוויון וצדק חברתי לכל אזרחי המדינה. המסר העיקרי היה ניסיון להציג את הרשימה כאלטרנטיבה לכלל האוכלוסייה, בדגש על כך שהרשימה אינה מאיימת על הציבור היהודי וכי מי שמאמין בדמוקרטיה ושוויון אזרחי וצדק חברתי יכול לתמוך בה. בשבת תציג המפלגה את הקמפיין לאוכלוסייה הערבית.

>>> כמה מנדטים תקבל הרשימה המשותפת? כל הסקרים >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

"אני מגיע לכאן ברגשות קשים, מביקור בלוד אצל אשה חד-הורית, אמא לארבעה ילדים שביתה נהרס אתמול", אמר ראש הרשימה איימן עודה, "לא שאלתי אותה על דעותיה הפוליטיות, אבל אני מתחייב שאנחנו נייצג אותה. גם לא שאלנו את תושבי אום אל פחם על דעותיהם. ולא את אנשי הכפרים הלא מוכרים בנגב. אנחנו נגן עליהם מפני גירוש והריסות. אנחנו נייצג אותם".

חברי הרשימה המשותפת זחאלקה, חנין, טיבי, תומא סלימאן, עודה וגנאים במסיבת העיתונאים בתל אביב, היוםצילום: אבישג שאר ישוב

עודה הוסיף: "אנחנו נאבק על שוויון אזרחי ולאומי ונאבק על צדק חברתי אמיתי. נייצג את מאות אלפי הילדים הרעבים. ידינו מושטות לכל האוכלוסיות המוחלשות בישראל, ליוצאי עדות המזרח, לאתיופים, לחולים במסדרונות בתי החולים שאולי לא שמעו עלינו, אולי לא יצביעו לנו, אבל אנחנו נעבוד בשבילם".

ברשימה הבהירו כי הם לא יהיו חלק מהקואליציה ולא יצטרפו לממשלה, וכי הם מתמקדים ביעד של 15 מנדטים שיהפוך את הרשימה לשלישית או הרביעית בגודלה בכנסת. "נחזור לכנסת הבאה עם 15 מנדטים ונשפיע על מכלול ההחלטות במדינת ישראל", אמר ח"כ אחמד טיבי והוסיף, "נהיה חברים בכל ועדה, אפילו בוועדה למינוי רבנים. זאת הרשימה היחידה בכנסת שכל חבר בה רוצה לסיים את הכיבוש, לא עוד אדנות ועליונות של רוב שולט בכותרת של מדינה דמוקרטית".

ברשימה הבהירו כי לא החליטו עדיין על מי ימליצו לנשיא בנוגע להרכבת הממשלה. בחדרים סגורים ישנם חילוקי דעות בתוך הרשימה, אך בפומבי חבריה מקפידים לתקוף את המחנה הציוני ולטעון כי הוא אינו מייצר אלטרנטיבה אמיתית לשלום ולצדק חברתי.

"כל מי שרוצה וקורא לצדק חברתי לא יכול להתעלם מהאוכלוסייה הערבית שהכי צריכה את אותו צדק חברתי״, אמר ח"כ ג'מאל זחאלקה, בעוד ח"כ מסעוד גנאיים ניסה להעביר מסר מרגיע לציבור היהודי: "רק מי שמאמץ משטר פאשיסטי צריך לחשוש מהרשימה המאוחדת. כל מי שמאמין בדמוקרטיה ושוויון אזרחי ולאומי נעבוד אתו יד ביד ונשתף פעולה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ