מפלגת הנשים החרדיות התלוננה: עיתונים חרדיים מסרבים לפרסם מודעות שלנו

יו"ר הרשימה רות קוליאן עתרה לוועדת הבחירות המרכזית בעקבות סירוב העיתונים "יתד נאמן" ו"יום ליום" לפרסם את המודעות. מדובר לדבריה ב"הפליה קשה ופוגעת ביותר"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מפלגת "ובזכותן", המייצגת קבוצה של נשים חרדיות, דורשת מיו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכפות על עיתונים חרדיים לפרסם מודעות מטעמה.

>>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

רות קוליאן, יו"ר הרשימה, עתרה אתמול (שלישי) באמצעות "מרכז צדק לנשים" לוועדת הבחירות המרכזית לאחר שהעיתונים "יום ליום" (ביטאון ש"ס) ו"יתד נאמן" (ביטאון דגל התורה) סירבו לדבריה לפרסם מודעות מטעם מפלגתה. לדבריה, מדובר ב"הפליה קשה ופוגעת ביותר", החותרת תחת חוק יסוד: הכנסת ותחת איסור ההפליה על רקע מגדרי.

קוליאן, שהכריזה על הקמת המפלגה בחודש שעבר, אמרה אז כי מטרת הרשימה היא לייצג את "כל הנשים", ובמיוחד חד-הוריות ונזקקות ש"סבלו מהפוליטיקאים שמתמודדים שוב ושוב ומבטיחים לעזור ולשפר את חייהן, אך דבר לא משתנה". לדבריה, "יש חומות רבות של פחד לנשים חרדיות בקהילות שלהן. אין להן לאן לפנות בכנסת". במפלגה חברות שתי נשים חרדיות נוספות – נועה ארז וקרן ומוזאן.

כאשר נשאלה קוליאן מדוע היא לא מצטרפת למפלגה לא חרדית, יו"ר "בזכותן" השיבה כי "אנחנו רוצות לשמר את הזהות שלנו", ולהראות שנשים יכולות להיות מנהיגות ו"להישאר חרדיות". לדבריה, ההחלטה להקים מפלגת נשים התקבלה לאחר ש"ניסינו כל דבר אחר" כדי לזכות בייצוג חרדי נשי בכנסת, מ"לפנות למפלגות בנימוס ובכפפות של משי, עבור לפנייה לבתי משפט ועד ללחץ עממי".

מ"יום ליום" נמסר כי התגובה תימסר לוועדת הבחירות לאחר שהעיתון ילמד את האמור בעתירה.

מיתד נאמן נמסר: "הדברים אינם ראויים לתגובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ