סרטון מעון רה"מ: הזוג נתניהו הסתיר את המטבח המודרני הנוסף בבית

בקומת המגורים, שלא צולמה בסרטון, קיים מטבח נוסף, מודרני ומאובזר, כך דווח בחדשות 10. ראש השב"כ לשעבר דיסקין תקף את עצם צילום הסרטון וכינה אותו "פרצה אבטחתית חמורה"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים127
"הארץ"

(ראשון) המעצב מושיק גלאמין לעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא נראה מסייר במעון ראש הממשלה ומצביע על ההזנחה בו, מוצג בין היתר המטבח שבקומה הראשונה בבית ככזה הזקוק לשיפוץ דחוף. אך מתברר שבקומת המגורים בבית ראש הממשלה ישנו מטבח נוסף, מאובזר ומודרני. קומה זו לא צולמה בסרטון. כך דווח הערב (שני) בחדשות ערוץ 10.

בסרטון נראה גלאמין מצביע על ציפוי ארונות המטבח המתקלף, ורעיית ראש הממשלה, , מספרת: "זה המטבח המדהים. במטבח הזה מגיעים (השפים) שגב, קדוש, לבשל לראשי מדינות, ואני לא אגיד לך מה הם אומרים על זה". לדבריה, במטבח זה נוהגים היא וראש הממשלה לסעוד את ארוחותיהם, לעתים בשעת לילה מאוחרת.

עם זאת, בקטעים מסרט שצולם בעת שמשפחת אולמרט התגוררה בבית ראש הממשלה, וששודרו בערוץ 10, נראה אולמרט אוכל במטבח אחר במעון ברחוב בלפור, שנמצא כאמור בקומה השנייה במעון, ומצבו טוב בהרבה מהמטבח שבקומה הראשונה.

המטבח המשופץ במעון ראש הממשלה, מתוך קטע הסרט ששודר בערוץ 10

מוקדם יותר היום תקף ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין את הסרטון, בטענה כי מדובר ב"פרצה אבטחתית חמורה", וכינה את רעיית ראש הממשלה, שערכה לגלאמין סיור בבית, "ראש הממשלה בפועל".

"כנראה שהפאניקה השכיחה את החששות הביטחוניים המפותחים עד מאוד של המשפחה המלכותית", כתב דיסקין בעמוד הפייסבוק שלו. "מה לא היה לנו שם? דלתות, חלונות, סוג המנעולים, החדרים, מבנה פנימי וריהוט... מניסיון אני יכול לומר לכם שכל שירות מודיעין זר או ארגון טרור היו משלמים הון עתק על מנת להשיג את כל הפרטים הללו. שיקול הדעת של מי שיזם את הסרט העצוב והעלוב הזה מוטל בספק רב. נקווה שבגלל רטיבות בקירות לא נצא גם למלחמות".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "דווקא בגלל שאנו מכבדים את תרומתו של יובל דיסקין לביטחון המדינה, הודעתו מאתמול תמוהה בעינינו. איש השמאל דיסקין מסתיר מהציבור כי תוכניות ושרטוטי המעון בבלפור גלויים ופתוחים לציבור באתרי אינטרנט פומביים כגון הארכיון הציוני ועוד". בתגובת המפלגה, נוספו "לנוחותו של האזרח המודאג דיסקין" שני קישורים לסיור וירטואלי בבית הלבן שמתפרסם בשני אתרים "סודיים": גוגל ארט ואתר הבית הלבן.

לצד זאת, מאז פרסום הסרטון אתמול בעמוד הפייסבוק של גלאמין, עלתה השאלה מי שילם למעצב תמורתו. עד כה הכחישו כל המעורבים - הליכוד ובני משפחת נתניהו - כי גלאמין קיבל תשלום כלשהו, אך כעת ייתכן שנמצא פתרון לתעלומה.

, מעט אחרי הדקה החמישית בסרטון, במהלך הסיור בחדרה של שרה נתניהו, הוצגה על גבי הארון תמונה של בני הזוג נתניהו במשטח עץ. בסרט נראים גלאמין ונתניהו משוחחים ארוכות כשהתמונה ברקע. התמונה היא פרי תוצר של מיזם בשם "אינסטבלוק" בבעלות גלאמין, להדפסת תמונות מהאינסטגרם על גבי בלוקים או עץ. בהמשך, לקראת מעבר לחדר אחר, נראה תקריב של אחורי התמונה, שם מופיע לוגו המיזם של גלאמין. "וזה שאני שלחתי לפה - אינסטבלוק, והוא נמצא פה, זה הכי יפה", נשמע גלאמין אומר. שרה נתניהו משיבה: "איזה יופי, נכון".

גלאמין פתח את המיזם לפני כחודשיים, אז שיגר תמונות מהאינסטגרם לסלבריטאים רבים כדי לשווק את הפרויקט. בין היתר, הוא שלח תמונה גם לנתניהו. כעת, המיזם שלו זוכה לחשיפה רחבה תודות לשרה נתניהו, ששיתפה פעולה בקידום השירות. גלאמין ומשפחת נתניהו לא מסרו תגובה לשאלה אם סוכם שכחלק מהסרטון תוענק חשיפה למיזם של גלאמין.

אלדד יניב, מועמד המחנה הציוני בבחירות לכנסת, עתר ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית נגד בני הזוג נתניהו, בטענה כי הסרטון מומן באמצעות תרומה אסורה מתאגיד. לדברי יניב, "הערב התברר שאת הסרטון של בית ראש הממשלה 'המרופט' מימן תאגיד עסקי, בתמורה לעסקת חליפין - קידום התאגיד ומוצריו באמצעות 'הדוגמנים': ראש הממשלה ורעייתו".

השתתף בהכנת הידיעה: יהונתן ליס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ