נתניהו לעיתונאים חרדים: אם אבחר אסיר את הסנקציות הפליליות מחוק הגיוס החדש

הסעיף עמד במוקד מחלוקת פוליטית וגרר מחאה חריפה בציבור החרדי. הליכוד: "ראש הממשלה אמר מאז ומתמיד שהרעיון שאנשים יישבו בכלא בגלל אמונתם לא מתקבל על הדעת"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) כי אם ירכיב את הממשלה הבאה, בכוונתו לצרף את המפלגות החרדיות ולהסיר את הסעיף הפלילי מחוק הגיוס החדש.

>> בחירות 2015: כל העדכונים והפרשנויות

נתניהו אירח בצהריים בביתו קבוצה של עיתונאים מכלי תקשורת חרדיים, כחלק מקמפיין הבחירות שלו; לאחר הפגישה, במסדרון, הוא התייחס לעניין הגיוס בשיחה עם אחדים מהמשתתפים. הסעיף הפלילי, שהוכנס לחוק לפי דרישת יש עתיד, מחיל את חוק שירות ביטחון חובה על בחורי ישיבות במידה וחוק הגיוס החדש לא ישיג את יעדיו, ועמד במוקד מחלוקת פוליטית ומחאה חריפה בציבור החרדי.

יו"ר מפלגת יחד, ח"כ אלי ישי, בירך על הצהרת נתניהו, וחזר על התחייבותו להמליץ עליו להרכיב את הממשלה הבאה כך שמפלגתו תהיה "המזוזה של הקואליציה". לדברי ישי, "מפלגת יש עתיד בדורסנותה הביאה לשנאת אחים ולקרע בעם שהוריד את המוטיבציה של המתגייסים לנח"ל חרדי על פי נתוני שר הביטחון".

חרדים מפגינים בירושלים נגד חוק הגיוס, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

מהעבר השני, עמותת חדו"ש, הפועלת לקידום חופש דת בישראל, בירכה אף היא את נתניהו על כך שהוא "חושף את עמדתו בנושא חוק הגיוס", וקראה לכל המפלגות לעשות כן. חדו"ש תמכה בחוק הגיוס, אך התנגדה לסנקציות הפליליות. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב ציין כי "טוב יותר היה אם נתניהו היה חושף את עמדתו גם בשיחות עם עיתונאים חילונים ולא רק ביום שבו כל כלי התקשורת עוסקים בדו"ח עליו".

לשכת ראש הממשלה סירבה להתייחס להתבטאות, שנאמרה במסגרת אירוע של קמפיין הליכוד. בליכוד אמרו הערב כי "ראש הממשלה אמר מאז ומתמיד שהרעיון שאנשים יישבו בכלא בגלל אמונתם - לא מתקבל על הדעת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ