נתניהו מגיב לראשונה לדו"ח המבקר: "מסך עשן שנועד לאפשר לציפי לבני להתגנב למשרד רה"מ"

ראש הממשלה אמר כי "הסיבה שמנסים להסתיר את לבני ולהעסיק את הציבור בדברים אחרים היא שהיא סכנה למדינה", לבני בתגובה: "ביבי מאשים את כולם בשערוריות שלו - חוץ מאת עצמו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (רביעי) לראשונה בקולו לדו"ח המבקר שפורסם אתמול על ההתנהלות במעונותיו. "הדו"ח הוא מסך עשן שנועד לאפשר לציפי לבני לבצע התגנבות יחידים למשרד ראש הממשלה", אמר נתניהו. הערב החליט קצין הכנסת להצמיד לחברת הכנסת לבני מאבטח בעקבות איומים כלפיה, וכן מכיוון שהיא מועמדת לתפקיד ראש הממשלה. 

בהצהרה בכנס תומכי הליכוד באשקלון ניצל נתניהו את ההזדמנות כדי לנגח את המחנה הציוני ובראשם את יו"ר התנועה, ציפי לבני. "הסיבה שמנסים להסתיר את לבני ולהעסיק את דעת הציבור בדברים אחרים, היא סיבה טובה: ציפי לבני היא סכנה למדינה", אמר.

ראש הממשלה הוסיף כי במחנה הציוני מנסים להסתיר את לבני מהקמפיין לקראת הבחירות לכנסת ה-20. "מסך העשן הזה הוא כפול: הוא נועד לא רק להסתיר אותה, אלא גם לומר שהיא לא תנהל משא ומתן עם חמאס. נו, היא הלכה לאבו מאזן, בניגוד לדעתי ולהוראה מפורשת שלי והחלטת ממשלה, כדי להיפגש איתו ימים ספורים לפני שחתם על הסכם אחדות עם חמאס", אמר.

נתניהו בישיבת סיעת הליכוד. "לבני היא סכנה למדינה"צילום: אמיל סלמן

לדבריו, גם יו"ר המפלגה, יצחק הרצוג, מעוניין לחבור למחמוד עבאס. "בוז'י הרצוג, שותפה, אמר גם הוא שירוץ לאבו מאזן שנמצא בממשלת אחדות עם חמאס. שניהם בירכו על ההתנתקות", ציין. נתניהו אמר עוד כי אם ייבחרו השניים לראשות הממשלה, יגרמו לבני והרצוג ל"הקמת מדינת חמאסטן שנייה ביהודה ושומרון", כלשונו. "זו האמת שהם מנסים להסתיר מהציבור. כולם יודעים מי יעמוד מול החמאס ומי יתקפל מולו", הוסיף.

דו"ח מבקר המדינה יוסף שפירא שפורסם אתמול, התייחס להוצאות מעונות ראש הממשלה, הפרטיים והרשמי, המשולמות מכספי משלם המסים בשנים 2009-2013. ממצאי הדו"ח מצביעים על הוצאות מופרזות, עקיפה של מגבלות תקציב בדרכים מפותלות, פעולות בזבזניות וחוסר רגישות ציבורית. את הממצאים המעלים חשד לפלילים, ובהם פרשת הבקבוקים ופרשת רהיטי הגן, יחד עם מידע נוסף שנאסף, גלגל שפירא לטיפולו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בנימוק שרעיית ראש הממשלה איננה "אישיות מבוקרת". בניגוד להצהרות מוקדמות של המבקר, הדו"ח לא עסק בפרשיית "המיטה המעופפת".

הפרשה החמורה ביותר שנחשפה בדו"ח נוגעת לחשמלאי בשם אבי פחימה, חבר מרכז ליכוד מאור עקיבא המקורב למשפחת נתניהו. פחימה אירח את בני המשפחה בחגיגות המימונה ב-2010. מהדו"ח עולה שבניגוד להנחיות, הגב' נתניהו הזמינה את פחימה לבצע עבודות חשמל במעון הפרטי בקיסריה, דווקא בסופי שבוע, כשהתעריף יקר יותר. מהביקורת עלה כי במשך שלושה חודשים הוא נקרא כמעט בכל סוף שבוע לבצע עבודות חשמל במעון בקיסריה, לרבות יום כיפור.

לבני בוועידת ישראל לדמוקרטיה, לפני כשבועייםצילום: מוטי מילרוד

ציפי לבני מסרה בתגובה לדברי נתניהו כי "האיש שנכנע לחמאס במגרש הצבאי ומפסיד לאבו מאזן במגרש המדיני - הוא האחרון שיכול להטיף מוסר למישהו על ביטחון. אני הייתי שם ואני יודעת". 

חברת הכנסת הוסיפה כי "הרס היחסים עם ארה"ב זו סכנה לישראל, הפערים החברתיים הם סכנה לישראל, העוני הוא סכנה לישראל והמנהרות מתחת לבתי תושבי עוטף עזה הן סכנה לישראל - כל זה קרה בתשע שנים שביבי בשלטון. אז במקום ביבי, לא הייתי מדברת על מי מסוכן לישראל. לא מומלץ".

בנוגע לדו"ח המבקר, מסרה לבני כי "ביבי מאשים בשערוריות שלו ובכישלונות שלו את כולם ואת האזרח מני נפתלי - את כולם חוץ מאת עצמו. היחיד שמסתתר מאחורי משהו הוא ביבי - מסתתר מאחורי האזרח מני נפתלי, מאחורי אשתו, מאחורי אמירות קיצוניות כספין מהבושה שחשף דו"ח המבקר. נתניהו בפאניקה ומאבד עשתונות - ואת נתניהו צריך להחליף". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ