סקר ערוץ 10: הליכוד כמעט שלא נפגע מדו"ח המבקר על מעון נתניהו

המחנה הציוני מובילה על הליכוד במנדט אחד לפי הסקר האחרון. לפי בדיקת חדשות 2, הוצאות מעון ראש הממשלה בתקופת נתניהו גבוהות באופן משמעותי מההוצאות בתקופת אולמרט

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מפלגת הליכוד כמעט שלא נפגעת כתוצאה מפרסום דו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעונות ראש הממשלה אתמול. כך עולה מתוצאות סקר ערוץ 10 בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס, שפורסם הערב (רביעי).

>> מהו ממוצע שלושת הסקרים האחרונים? כל הסקרים >> בחירות 2015: כל העדכונים והפרשנויות

על פי תוצאות הסקר, הפער בין המחנה הציוני לליכוד עומד כעת על מנדט אחד בלבד: המחנה הציוני זוכה ל-23 מנדטים, בעוד שהליכוד זוכה ל-22 מנדטים. בסקר דומה שערך הערוץ לפני עשרה ימים זכו שתי המפלגות ב-23 מנדטים כל אחת.

בנימין נתניהוצילום: גיל כהן-מגן

על פי הסקר הנוכחי, מפלגות הימין מפסידות השבוע מנדטים יקרים: הבית היהודי לא מצליחה להתאושש ממשבר אלי אוחנה, יורדת בסקר במנדט נוסף וזוכה ל-13 מנדטים בלבד. ישראל ביתנו, אחת ממפלגות הימין המרכזיות בעשורים האחרונים, לא מצליחה להתאושש ולגנוב מנדטים מהליכוד והיא עומדת על חמישה מנדטים בלבד. "יחד העם איתנו" בראשות אלי ישי יורדת במנדט לארבעה מנדטים בלבד.

מי שזוכה מהירידה בימין היא יש עתיד, שמתחזקת בשני מנדטים ומשיגה 12 מנדטים בסך הכל. הרשימה המשותפת זוכה ל-12 מנדטים, כולנו שומרת על יציבות עם 10 מנדטים, ש"ס ויהדות התורה עם שבעה מנדטים ומר"צ זוכה לחמישה מנדטים.

נתונים אלה משקפים את ההערכות בליכוד ובמחנה הציוני לפיהן פרסום הדו"ח שתוקף את נתניהו דווקא יחזק את תמיכת הציבור בו. במחנה הציוני אמרו בימים האחרונים שנתונים שנאספו מעידים כי מחנה הימין נוטה להתלכד סביב ראש הממשלה כשנמתחת ביקורת ציבורית אישית על התנהלותו – משום שהדבר נתפס כמתקפה לא עניינית על תפקודו המקצועי.

אתמול, במסגרת ניסיונות מטה הבחירות של הליכוד להדוף את הביקורת על ראש הממשלה בדו"ח המבקר, טענו מקורביו כי על מנת להבין את נתוני הוצאות המעון הרשמי, יש להשוות אותם לאלו של ראשי ממשלה קודמים.

נתונים שפורסמו לפני כשנתיים לבקשת התנועה לחופש המידע, שהוצגו הערב בחדשות ערוץ 2, מראים כי הוצאות מעון נתניהו גבוהות גם ביחס לאלה של קודמו בתפקיד, אהוד אולמרט. בשנת 2008, אז כיהן אולמרט כראש הממשלה, עמדו הוצאות מעונו על 1.6 מיליון שקלים. ב-2010, תקופת נתניהו, זינק הסכום ל-2.4 מיליון שקלים וב-2011 הגיעו סך הוצאות מעון ראש הממשלה נתניהו ל-2.8 מיליון שקלים. ב-2012 ירדו ההוצאות במעט ועמדו על 2.6 מיליון. יש לציין כי בתקופת כהונתו של אולמרט התגוררו במעון ראש הממשלה רק הוא ורעייתו עליזה, ואילו בתקופת נתניהו התגוררו במעון גם ילדיו אבנר ויאיר.   

על פי בדיקת חדשות 2, הוצאות מעון ראש הממשלה על מזון ואירוח עמדו ב-2008 על 228 אלף שקלים. בשנת 2010, בתקופת נתניהו, עלו ההוצאות ל-266 אלף ושנה לאחר מכן הן זינקו ל-490 אלף שקלים. ב-2012 עמד סכום ההוצאות על 458 אלף שקלים, אך בשנת 2013 הם ירדו בחדות ל-226 אלף שקלים.

ההוצאות על ניקיון ומשק בית במעון ראש הממשלה הסתכמו ב-505 אלף שקלים ב-2008. בשנת 2010, תקופת נתניהו, עלו ההוצאות ל-776 אלף שקלים ושנה לאחר מכן הגיעו כבר לכדי 1.1 מיליון שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ