קטטה בין פעילים חברתיים לנוכחים בכנס של הבית היהודי בחיפה

לאחר שפעיל שלף את דגל הגאווה באמצע נאום של בנט, התנפלו עליו כמה מהנוכחים והתפתחה תגרה. הבית היהודי בתגובה: "השמאל לא למד דבר מרצח רבין"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

פעילים חברתיים הותקפו אמש (רביעי) בכנס בחירות של הבית היהודי שהתקיים במרכז הקונגרסים בחיפה. לדברי שמונה פעילים מארגונים שונים שהגיעו לכנס, בתחילה הכל זרם על מי מנוחות, וגם כשהמאבטחים ביקשו משלושה מהם לצאת, הם יצאו מבלי לעורר בעיות. בזמן שהשר נפתלי בנט עלה לנאום שלף אחד מהפעילים דגל גאווה, ולטענתם, אז התנפלו עליהם כמה מהנוכחים במקום. יש לציין כי לא ברורה מהי זהות התוקפים.

>> עדכוני סערה: שלג בצפון, יתפשט לירושלים אחה"צ >>> בחירות 2015: כל הסקרים, הכתבות והפרשנויות

אחת הפעילות, עדי סדקה, צילמה סרטון בו רואים את ההתרחשות והעלתה אותו לפייסבוק. לילך בן דוד, פעילה חברתית ופעילה בקהילה הגאה בחיפה, סיפרה שעוכבה במקום על ידי שוטרים וביקשה לציין כי "עם זאת הם סירבו לעכב את מי שנתן לי אגרופים בפנים ובכל הגוף בניסיון להשתיק אותי".

מהבית היהודי נמסר בתגובה: ״השמאל לא למד דבר מרצח רבין, וההסתה שבה הוא נוקט כעת תביא לתוצאות קשות, כשבוז׳י וציפי שותקים". עוד נמסר מהבית היהודי כי בנט הוא כיום הפוליטיקאי היחיד בישראל שגורמי הביטחון ממליצים לו לא להיכנס לאירועים בנוכחות אנשי שמאל. "אנו קוראים לראשי השמאל להוקיע את אלימות פעיליהם לפני שיהיה מאוחר מדי, ואלימות השמאל תגרום לנזקים בלתי הפיכים. על התקשורת שלא מתייחסת להתנפלות על כנסי הבית היהודי לא נדבר, אין לנו ציפיות".

נעמה לזימי, פעילה חברתית מחיפה שהיתה בכנס, אמרה בשיחה עם "הארץ" כי הפעילים הגיעו תחילה כדי לשאול שאלות ולנהל דיאלוג על הפערים בינם לבין הבית היהודי. "הבנו כבר בהרחקה של שלושת החברים שלנו, עוד לפני שהכנס התחיל, שלשאול שאלות לא יתנו לנו, והחלטנו להגיד את המסרים שלנו חד וחלק". לטענתה, הפעילים לא ציפו לתגובה הזאת. "לא חשבנו שיקבלו אותנו בזרועות פתוחות אבל בטח לא חשבנו שיקבלו אותנו באלימות ובקללות, וזה רק מוכיח שבכל הסיסמאות של 'אנחנו הבית של כולם' ו'פתוחים לכולם' אין דבר וחצי דבר, ומדובר במפלגה הכי סקטוריאלית היום בישראל. הסקטור הדתי-לאומי-אשכנזי-לבן-גברי ומתנשא".

בתקופה האחרונה מגיעים פעילים חברתיים לכנסי הבחירות של מפלגת הבית היהודי ולדבריהם זו אינה פעם ראשונה שהם נתקלים באלימות. לדברי בן דוד, הפעילים מתכוונים להמשיך ולהגיע לכל הכנסים של הבית היהודי. "נהיה בכל מקום שהם יגיעו ולא נוותר להם, גם אם הם יהיו אלימים ויהיו מתנשאים", אמרה. 

בחודש שעבר נרשמו עימותים חריגים בכנס שערך רונן שובל, שמתמודד בבחירות מטעם הבית היהודי, בבית התפוצות באוניברסיטת תל אביב. זמן קצר לאחר תחילת הכנס החלו כעשרים פעילי להט"ב להניף דגלי גאווה ולקרוא קריאות לעבר שובל, שכמה ימים לפני כן אמר כי לדעתו אין מקום לאשר בחוק נישואים חד מיניים. מנגד, תומכיו של שובל, ממקימי תנועת "אם תרצו" שבית המשפט קבע כי יש לה "מאפיינים פשיסטיים", החלו לנופף מולם בדגלי ישראל וברמקולים הושמעו שירים בעוצמה גבוהה כדי שקריאות המוחים לא יישמעו.

הקטטה במרכז הקונגרסים של חיפה, הערבצילום: רמי שלוש

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ