סקרי סוף השבוע שאחרי דו"ח המבקר: פגיעה קלה בליכוד

בשלושה סקרים שונים שפורסמו היום, הליכוד מאבד לכל היותר שני מנדטים. יש עתיד מתחזקת, ו"יחד" של אלי ישי עוברת את אחוז החסימה

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

שלושה סקרים שהתפרסמו היום (שישי) בכלי תקשורת שונים, מצביעים על כך שדו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה מוביל לפגיעה קלה בלבד בכוחה של הליכוד. הסקרים שפורסמו במעריב, וואלה ורשת ב' צופים ירידה של עד שני מנדטים בכוחה של המפלגה. 

>> בחירות 2015: כל הסקרים האחרונים >> כל העדכונים, הדיווחים והפרשנויות 

בסקר מכון TNS טלסקר שפורסם באתר וואלה, מובילה הליכוד עם 24 מנדטים (ירידה של מנדט אחד מסקר האתר בשבוע שעבר). המחנה הציוני נותרה במקום השני עם 23 מנדטים, ואחריהן הבית היהודי עם 13 והרשימה המשותפת עם 12 מנדטים.

ראש הממשלה נתניהו, אתמול בלוד בישיבת ההיערכות לסופהצילום: אילן אסייג

יש עתיד רושמת שיפור משמעותי בסקר זה, עם עלייה של שלושה מנדטים, והיא ניצבת עם 12 מנדטים. ישראל ביתנו נחלשת עוד, ויורדת משבעה מנדטים לשישה, ומרצ ו"יחד" של אלי ישי עוברות רק בקושי את אחוז החסימה - עם ארבעה מנדטים לכל אחת. הסקר נערך אתמול בקרב 500 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית היא כשני מנדטים.

בסקר מכון פאנלס שפורסם במעריב, מאבדת הליכוד בראשות בנימין נתניהו שני מנדטים, ויורדת מ-24 בשבוע שעבר ל-22 בסקר הנוכחי. המחנה הציוני מתחזקת במנדט ועולה ל-24, ופותחת פער קטן של שני מנדטים על הליכוד. 

הסקר נערך אתמול בקרב 550 משתתפים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה בישראל. טעות הדגימה המירבית בו היא 4.5%. הבית היהודי מתחזקת בו גם כן, ועולה ל-13 מנדטים לעומת 11 בשבוע שעבר. יש עתיד שומרת על 12 מנדטים, כולנו - שמונה, ש"ס - שבעה, יהדות התורה - שבעה, מרצ - שישה, ישראל ביתנו - חמישה ויחד בראשות אלי ישי מקבלת ארבעה מנדטים.  

בסקר שפורסם ברשת ב', מאבדת הליכוד מנדט אחד ועומדת על שיוויון של 24 מנדטים עם המחנה הציוני. הבית היהודי יציבה עם 13, הרשימת המשותפת יורדת במנדט ל-12, יש עתיד מתחזקת ל-10, כולנו מתחזקת לשמונה, ש"ס יציבה עם שמונה, יהדות התורה יציבה עם שבעה, למרצ חזויים חמישה מנדטים וכך גם לישראל ביתנו, ויחד של אלי ישי מקבלת ארבעה מנדטים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ