הרצוג: "נתניהו יורד בסקרים ונועץ את שיניו במוסד המבקר. זה לא יעזור לו"

ראש המחנה הציוני האשים באירוע "שבתרבות" את נתניהו באי לקיחת אחריות על בית ראש הממשלה. גלאון על נאומו הקרוב בקונגרס: "הוא מתנהל בניתוק, מלזלזל בכל העולם ודואג רק לעצמו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, שהשתתף הבוקר (שבת) באירוע "שבתרבות" בתל אביב האשים את בנימין נתניהו בכך שהוא מסרב לקחת אחריות על בית ראש הממשלה "ולתת דין וחשבון לציבור. הוא מאשים את התקשורת, את אב הבית ואת הממשלות הקודמות בכל דבר".

לדברי הרצוג, "בסקרים כבר יש פער ברור של שני מנדטים ויותר. ככל שנתניהו יורד בסקרים הוא ממציא עוד שקרים ועוד ספינים, הוא מחפש קורבנות חדשים והפעם נועץ את שיניו במוסד מבקר המדינה - זה לא יעזור לו! הדו"ח בנושא הדיור יחשוף כישלון מהדהד והתעלמות חמורה מצרכי האזרחים. ביבי, נכשלת — הביתה!".

מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר הביטחון, עמוס ידלין, שהשתתף ב"שבתרבות" בחולון תקף את ראש הממשלה במישור הביטחוני. "נתניהו איננו 'מר ביטחון' הוא נכשל בביטחון", אמר. "אחרי שש שנים בשלטון, איראן קרובה מאי פעם לפצצה גרעינית. היחסים עם ארצות הברית — שהם עמוד תווך בביטחון הלאומי של ישראל — נפגעו קשות ואנו חייבים לשקמם בדחיפות. נתניהו חלש לא רק מול איראן אלא גם חלש מול חמאס. 50 ימים של רקטות, מנהרות תחת עוטף עזה, אותו אדם שכתב ספרים על אי כניעה לטרור — שחרר מאות רוצחים עם דם על הידיים".

הרצוג, לפני כשבועייםצילום: מוטי מילרוד

גם יו"ר מרצ, זהבה גלאון, שהשתתפה הבוקר ב"שבתרבות" ברחובות, התייחסה ארוכות לראש הממשלה נתניהו וכן לנאומו הקרוב בוושינגטון ולהשלכותיו של זה על איפא"ק. "נאום נתניהו פוגע ביחסי ישראל־ארצות הברית, ביכולת של ישראל להיות שחקנית בזירה האירנית ועכשיו גם בשדולה הישראלית", אמרה גלאון. "כרגיל ראש הממשלה מתנהל בניתוק אופייני, ממשיך לזלזל בכל העולם ודואג אך ורק לעצמו".

לדבריה, "התעקשותו לנאום בקונגרס, תוך סיכון היחסים האסטרטגיים עם ארצות הברית, הביאה גם לכך שהוא הפך את איפא"ק, השדולה הישראלית, לבת ערובה למאבקים הפוליטיים שלו במערכת הבחירות ובכך גרם נזק בלתי הפיך לתשתית התמיכה בישראל בארצות הברית". גלאון הוסיפה קריאה לנתניהו לוותר על הנאום: "טובת מדינת ישראל והיהדות האמריקאית קודמת לשיקולים פוליטיים צינים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ