בליכוד נזפו בראשי האופוזיציה: בנושא כה מכריע כגון ההסכם עם איראן, עליהם להתייצב לצד נתניהו

מפלגתו של רה"מ הגיבה לקריאות להימנע מהנאום בקונגרס ומפגיעה ביחסים עם ארה"ב: "בנושא קיומי וביטחוני כה מכריע, מן הראוי שראשי האופוזיציה יתעלו מעל שיקולים פוליטיים ואישיים"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

"בנושא קיומי וביטחוני כה מכריע לאזרחי ישראל, מן הראוי שראשי האופוזיציה יתעלו מעל שיקולים פוליטיים ואישיים, ויתייצבו לצדו של ראש הממשלה נתניהו", כך מגיבים היום (שבת) בליכוד על הקריאות באופוזיציה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבטל את נאומו הצפוי בקונגרס ה-3 במארס ולהימנע מפגיעה ביחסים עם הנשיא ברק אובמה.

"יש הבדלי עמדות מהותיים בין ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, לבין הממשל האמריקאי, לגבי ההסכם המסוכן המתגבש עם איראן ולגבי הצורך וההכרח בהמשך הסנקציות על איראן. ראש הממשלה נתניהו עומד בתוקף בהתנגדותו להסכם - שיאפשר לאיראן לייצר עשרות פצצות גרעין תוך כמה שנים. מן הראוי שראשי האופוזיציה (...) יתייצבו לצד נתניהו במאבק לעצירת ההסכם הרע עם איראן ובתמיכה בהחלטתו הנחושה והחשובה להשמיע את דבריו במקום היחיד שאפשר לעצור הסכם כזה - הקונגרס האמריקני", נכתב בהודעת הליכוד.

נתניהוצילום: אילן אסייג

מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר הביטחון, עמוס ידלין, שהשתתף ב"שבתרבות" בחולון תקף קודם לכן את ראש הממשלה במישור הביטחוני. "נתניהו איננו 'מר ביטחון' הוא נכשל בביטחון", אמר. "אחרי שש שנים בשלטון, איראן קרובה מאי פעם לפצצה גרעינית. היחסים עם ארצות הברית — שהם עמוד תווך בביטחון הלאומי של ישראל — נפגעו קשות ואנו חייבים לשקמם בדחיפות".

גם יו"ר מרצ, זהבה גלאון, שהשתתפה הבוקר ב"שבתרבות" ברחובות, התייחסה ארוכות לראש הממשלה נתניהו וכן לנאומו הקרוב בוושינגטון ולהשלכותיו של זה על איפא"ק. "נאום נתניהו פוגע ביחסי ישראל־ארצות הברית, ביכולת של ישראל להיות שחקנית בזירה האירנית ועכשיו גם בשדולה הישראלית", אמרה גלאון. "כרגיל ראש הממשלה מתנהל בניתוק אופייני, ממשיך לזלזל בכל העולם ודואג אך ורק לעצמו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ