ראשי ישיבות ורבנים בכירים פרסמו מכתב תמיכה במפלגתו של ישי

שני הרבנים הבולטים ביותר שחתומים על המכתב הם דב ליאור, רבה של קרית ארבע, ונחום נריה - בנו של אחד ממייסדי הציונות הדתית

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

קבוצת ראשי ישיבות ורבנים בכירים, רובם מזוהים בעברם כתומכי המפד"ל או הבית היהודי, יצאו היום (חמישי) בתמיכה פומבית במפלגת "יחד". מכתב מטעמם פורסם היום כמודעה בשבועון הדתי-לאומי "בשבע", ומעיד על הסחף לטובת המפלגה החדשה בראשות ח"כ אלי ישי בחוגי הימין החרד"לי.

>>> בחירות 2015: כל הסקרים, העדכונים והפרשנויות

רשימת השמות במודעה של יחד כוללת שני שמות בכירים וסמליים - הרב דב ליאור מקרית ארבע, שפרש מהנהגתה הרוחנית של מפלגת תקומה (לאחר חבירתה המחודשת לבית היהודי) והרב נחום נריה, שהוא גם ראש ישיבה וגם בנו של הרב משה צבי נריה, מהאבות המייסדים של הציונות הדתית.

הרב דב ליאור בכנס של מפלגת "יחד", בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

"בעת הזאת אנו נקראים לעשות את חשבוננו על פי אמיתה של תורה. זו האמת, זו הרשימה שלנו", נכתב במכתב. לדבריהם, "מתוך כלל הרשימות המתמודדות לכנסת הבאה, יש רשימה אחת עם נציגים המתחייבים לשמוע להנחיית תורה בנושאים עקרוניים בהנהגת הציבור לשמירת הצביון היהודי של המדינה וביחס מיוחד לשלמות ארץ ישראל".

מכתבם של הרבנים מתפרסם יומיים לאחר שהבית היהודי פרסמה חוברת ששטחה את השקפת עולמה של המפלגה בניסיון לבלום את הסחף לטובת יחד בציבור החרד"לי. בחוברת מוצגת הבית היהודי כנאמנה לרבניה, כמחויבת למעמד הרבנות הראשית וכמתנגדת נחושה לפגיעה בסטטוס קוו, ואף משתבחת במועמדת החילונייה ח"כ איילת שקד במלים "אשה זו נלחמה על זכויותיהם של החרדים יותר מכל ח"כ אחר".

שני המסמכים מתכתבים זה עם זה. במכתב התמיכה ביחד מודגשת הכותרת "תורת ישראל, עם ישראל, ארץ ישראל! בלי התנצלויות ובלבולים", בעוד ששם החוברת מטעם הבית היהודי היא "מפסיקים להתנצל – ארץ ישראל, עם ישראל, תורת ישראל".

מלבד הרבנים ליאור ונריה, ברשימה מופיעים גם כמה מבכירי הרבנים בישיבת "הר המור" בירושלים, ובראשם נשיא הישיבה צבי טאו, שנפרד כבר לפני שנים מהפוליטיקה הדתית לאומית. לפני מספר חודשים הוא היה ממקימי יחד, אבל איים לפרוש כתוצאה מההסכם עם "עוצמה יהודית" של ברוך מרזל. כעת נראה שתמיכת טאו, הר המור והמוסדות הנספחים לישיבה איתנה, וזה כולל גם את הרב עמיאל שטרנברג והרב שלמה אבינר. חוגים מרכזיים נוספים מיוצגים במכתב, כמו הרב דוד חי הכהן מבת ים, ראש מכון המקדש ישראל אריאל, והרב אברהם יצחק כלאב, שהוא גם אב בית דין פרטי בירושלים וגם לשעבר אחד מרבני ישיבת מרכז הרב – ספינת דגל הדתית לאומית.

מכתב התמיכה שפרסמו הרבנים:

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ