יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש המוסד לשעבר, האלוף (מיל') מאיר דגן, יהיה הנואם המרכזי בעצרת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שתתקיים ב-7 במארס בכיכר רבין. העצרת תתקיים תחת הכותרת "ישראל רוצה שינוי" והיא מאורגנת על ידי  תנועת 'מיליון ידיים', יחד עם תנועות חברתיות נוספות.

לקראת העצרת, דגן פרסם הודעה בה הוא מותח ביקורת חריפה על תפקודו של נתניהו. לדבריו, הוא ״חש סכנה להמשך קיומו של החלום הציוני״ תחת הנהגת נתניהו. "כמי ששירת את מדינת ישראל במשך 45 שנים בשורה של תפקידים ביטחוניים, כולל בשעותיה הקשות ביותר, אני חש שאנו נמצאים בתקופה קריטית לעתידנו וביטחוננו. אין לי כל עניין אישי עם ראש הממשלה, אשתו, הוצאותיו ואורחותיו - אני מדבר על המדיניות שאותה הוא מוביל".

ראש המוסד לשעבר הוסיף: "מדובר במדיניות הרסנית לעתידה וביטחונה של ישראל. כמי שגידל פה את ילדיו וכעת גדלים כאן נכדיו, וכמי שמאמין בכל ליבו בחלום הציוני - אני חש סכנה להמשך קיומו של החלום הזה, ועל כך אבוא לדבר".

מאיר דגןצילום: מוטי מילרוד

בדף הפייסבוק של העצרת, כתבו המארגנים: "אחרי שש שנים של כישלון, אנחנו דורשים להחזיר את התקווה. התקווה לחיים טובים יותר במדינת ישראל. זה תלוי בנו. בואו נמלא את הכיכר ונקרא ביחד: 'ישראל רוצה שינוי - העם דורש להחליף את השלטון!'"

עמוד פייסבוק נוסף, הפועל תחת השם "מפקדים למען ביטחון ישראל", פרסם אתמול (רביעי) סרטון ובו מוצגים בכירים לשעבר בזרועות השונות של מערכת הביטחון הקואים גם הם להחלפת השלטון. בין המשתתפים בסרטון, שבתי שביט, ראש המוסד לשעבר, אלוף במיל' עמירם לוין, שהיה מפקד סיירת מטכ"ל, ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ