סקרי סוף השבוע: המחנה הציוני ממשיכה להוביל על הליכוד

לפי סקרי מעריב, אתר וואלה ורשת ב', הבית היהודי מאבדת קצת מכוחה, אך עדיין מתמודדת על תואר המפלגה השלישית בגודלה מול יש עתיד והרשימה המשותפת - ששתיהן מתחזקות מעט

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

שלושה סקרים פורסמו הבוקר (שישי), ושלושתם מצביעים על מגמה דומה - המחנה הציוני היא המפלגה שזוכה למספר הרב ביותר של קולות. סקר "מעריב" חוזה 25 מנדטים למחנה הציוני ו-23 לליכוד (שתי המפלגות התחזקו במנדט אחד מסקר העיתון בשבוע שעבר), סקר "רשת ב'" מנבא גם הוא ניצחון לרשימה בראשות יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני, אך עם 23 מנדטים בלבד, לעומת 22 למפלגתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לפי סקר אתר "וואלה", לו היו מתקיימות הבחירות היום, שתי המפלגות היו זוכות ל-23 מנדטים, זאת לעומת יתרון של מנדט אחד לליכוד שחזה הסקר הקודם באתר.

בחירות 2015: כל תוצאות הסקרים האחרונים

בעוד סקרי מעריב ורשת ב' חוזים כי הרשימה השלישית בגודלה תהיה הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים - התחזקות של מנדט אחד משני הסקרים הקודמים - סקר וואלה חוזה לה 12 מנדטים (לנתון מהשבוע שעבר), ואת המקום הרביעי, כשאת המקום השלישי חולקות יש עתיד והבית היהודי - כל אחת עם 13 מנדטים. לפי סקר מעריב מפלגתו של יאיר לפיד מובילה במנדט אחד על זו של נפתלי בנט - 12 לעומת 11, ירידה בשני מנדטים עבור הבית היהודי, בעוד יש עתיד שומרת על כוחה. לפי רשת ב', יש עתיד מתחזקת מ-10 ל-12 מנדטים. לפי הסקר, הבית היהודי נחלשת במנדט אחד וניצבת על 12 מנדטים.

לבני והרצוגצילום: מוטי מילרוד

לפי סקר וואלה, כולנו, יהדות התורה וש"ס מקבלות כל אחת שבעה מנדטים. עבור כולנו מדובר בירידה של מנדט אחד, בשאר המפלגות הנתון זהה לזה של השבוע שעבר. סקר מעריב חוזה יתרון של מנדט אחד למפלגתו של משה כחלון על פני השתיים האחרות, עם שמונה מנדטים. לפי סקר רשת ב' ההבדל בין המפלגות גדול יותר - כולנו מקבלת תשעה מנדטים לעומת שמונה בשבוע שעבר, המפלגה בראשותו של אריה דרעי נשארת יציב על שמונה מנדטים, ואילו מפלגתו של יעקב ליצמן נחלשת במנדט אחד, לשישה.

ישראל ביתנו ומרצ ממשיכות להיות קרובות לאחוז החסימה, אך בנתיים מלמעלה: סקר מעריב חוזה לשתיהן חמישה מנדטים - עבור מפלגתו של אביגדור ליברמן מדובר בנתון זהה לסקר הקודם, עבור רשימתה של זהבה גלאון, ירידה במנדט אחד. סקר וואלה, לעומת זאת, חוזה לישראל ביתנו שישה מנדטים, ולמרצ ארבעה מנדטים בלבד. לפי סקר רשת ב', רשימתו של ליברמן מתחזקת במנדט אחד לשישה, ומרצ נשארת יציבה על חמישה.

רשימת יחד מקבלת בסקרי מעריב ורשת ב' ארבעה מנדטים, אך בסקר וואלה היא דווקא מתחזקת במנדט אחד ועומדת כעת על חמישה מנדטים. 

סקר מעריב נערך על ידי פאנלס פוליטקס ב-25 לחודש, השתתפו בו 576 בני אדם, וטעות הדגימה המרבית היא 4.2%. עבור אתר וואלה ביצעה אתמול את הסקר חברת TNS בקרב 500 בני אדם, וסטיית התקן היא של שני מנדטים. את סקר רשת ב' ערך מכון רפי סמית'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ