שישה עצורים בהפגנה נגד ביקור נציגי המחנה הציוני בוואדי ערה

מהמשטרה נמסר כי העצורים, חמישה בגירים וקטין תושבי אום אל פחם וערערה, תקפו וירקו על שוטרים שהיו במקום. אחד מהשוטרים נזקק לטיפול רפואי בגלל פגיעה ברגלו

נעה שפיגל
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
ג'קי חורי

חמישה בגירים וקטין, תושבי אום אל פחם וערערה, נעצרו היום (שבת) בהפגנה שנערכה בוואדי ערה במחאה על ביקור נציגי המחנה הציוני במקום. מהמשטרה נמסר כי העצורים תקפו וירקו על שוטרים שהיו במקום, וכי אחד מהשוטרים אף נזקק לטיפול רפואי לאחר שנפגע ברגלו. במשטרה אמרו עוד כי על אף שלא ניתן להם אישור, החליטו כוחות הביטחון לאפשר לכמה עשרות המפגינים לקיים את מחאתם.

לאחר ההפגנה נערך ליד ערערה כינוס, בהשתתפות ראשי המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני וחברי הרשימה יוסי יונה, איתן ברושי וזוהיר בהלול. בדברים שנשאה בכינוס, שבו השתתפו כמה מאות אנשים, התייחסה לבני לחוק הלאום ואמרה: "החקיקה של חוק הלאום היא חקיקה רעה ואני גאה שהצלחתי לעצור אותה". לדבריה, "הציונות על פי הבנתנו כוללת לא רק את המלה 'שוויון', אלא גם את הערכים והתכנים שלו".

איימן חג' יחיא מתנועת "כיפאח", המתנגדת להשתתפות בבחירות, אמר כי ההפגנה אורגנה על ידי אנשי התנועה, יחד עם פעילים פוליטיים נוספים מתנועת "בני הכפר". לדבריו, "המחאה שלנו היא בעיקר נגד המפלגות הציוניות והמחנה הציוני, שמגיע לזרות חול בעיני הציבור הערבי, כפי שהם עשו תמיד". הוא הוסיף ואמר כי "מדובר במפלגה שאחראית על לא מעט פשעים נגד הציבור הערבי והעם הפלסטיני, וזה מביש שהם חוזרים שוב להבטיח הבטחות סרק. אנו מגנים את תוקפנות המשטרה ושל כמה מפעילי מהמפלגה, אבל מבטיחים שנמשיך במחאה עד לבחירות".

המחאה באום אל פחם, היום

ברשימה המשותפת קראו היום לשחרר את העצורים לאלתר. "הרשימה דורשת מהמשטרה להפסיק את מדיניות הדיכוי האלים שהיא נוקטת בהפגנות במגזר הערבי, ולא להתערב יותר במערכת הבחירות", נמסר מהרשימה. 

גם יו״ר ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן, התייחס למעצרים ואמר כי ״הפגנת הערבים היום נגד הרצוג ולבני היא הוכחה נוספת למי שעוד היה צריך, גם להרצוג ולבני עצמם, כי חלק מערביי ישראל הם לא רק אויבי המחנה הציוני, אלא אויבי הציונות כולה". ליברמן הוסיף כי "כמו שחמאס הוצא היום מחוץ לחוק במצרים, כך יש להוציא גם גורמים קיצוניים אלו אל מחוץ לחוק, לשלול מהם את האזרחות הישראלית ולהעביר אותם מתחומי ישראל״.

במחנה הציוני סירבו להתייחס להפגנה בוואדי ערה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ