תמלול השיחה של שרה נתניהו ומוניק בן מלך: "איזו הערצה יש אליי, העם אוהב אותי"

חילופי הדברים במהלכם נזפה רעיית ראש הממשלה בזוגתו של ראש העיר שדרות לשעבר אלי מויאל, פורסמו בסוף השבוע במעריב: "מישהו בעם היה רוצה מישהו אחר חוץ מביבי?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תמלול השיחה בין רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו למוניק בן מלך, זוגתו של ראש עיריית שדרות לשעבר אלי מויאל, שבליכוד חששו מהדלפתו לתקשורת, פורסם בסוף השבוע בעיתון מעריב על ידי העיתונאי בן כספית. השיחה, במהלכה נזפה נתניהו בבן מלך, אירעה במהלך מבצע צוק איתן, לאחר שמויאל מתח ביקורת פומבית על תפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

לפי הפרסום, נתניהו אמרה לבן מלך כי בעלה: "מתנהג בחוכמה פוליטית נדירה, מדבר עם המנהיגים כל הזמן! הניסיון שלו, החוכמה שלו, ההשכלה שלו, של בנימין נתניהו, השכלה רחבה, תארים באוניברסיטה, הוא גם קורא ספרים, מבין בכלכלה, בביטחון, במדיניות, הוא מבין בלדבר עם מנהיגי העולם! איפה האיש שלך, הרי הוא לא מגיע לקרסוליים של האיש שלי". 

היא הוסיפה: "איזה הערצה יש אלי, כשרואים אותי. אני לא יכולה ללכת ברחוב, מאות אנשים באים אלי, כולם מוסרים לבעלי אהבה, אומרים לי שהוא ראש ממשלה ענק. ואני הולכת למשפחות השכולות, אני מסתכלת להם בעיניים, אני עושה דברים, והעם אוהב אותי, רק עכשיו חזרתי מעצרת המונית בבית כנסת, וכולם חיבקו אותי ואת ראש הממשלה!

"...מישהו בעם היה רוצה מישהו אחר חוץ מביבי? אה? מישהו בכל המדינה הזו? הרי בכל העולם מעריצים את בנימין נתניהו!... יש עוד כאלה אנשים, יש את מני נפתלי, אב הבית המפגר, שהולך לדבר לקבל 15 דקות תהילה, יש כאלה אנשים שהתפרנסו מלהשמיץ ולהשפיל אחרים... העם לא רוצה את אלי מויאל לראש ממשלה. לא. העם רוצה את ביבי. כי ביבי מוצלח פי מיליון. 

"... הוא אחד המנהיגים הכי ותיקים בעולם, בארה"ב אומרים שאם הוא היה יליד ארה"ב הוא היה נבחר להיות נשיא שם, איך הוא לא מתבייש...אמרתי לך את אשר על ליבי, הוא בטח עכשיו יירד לתחתית החבית ויתחיל לנבל את הפה עלי, שהתקשרתי לחברה שלו, נכון? הוא יתראיין על זה בטלוויזיה? אה?"

מוניק בן מלך ובן זוגה אלי מויאל, ב-2008צילום: מוטי קמחי

בן מלך: "אנחנו בזמן מלחמה, שרה".

נתניהו: "בזמן מלחמה הוא מחרף ומגדף את ראש הממשלה?!"

בן מלך: "בזמן מלחמה הוא אומר את דעתו. ומותר לו להגיד את דעתו. הוא לא עושה שום דבר רע".

נתניהו: "אם הוא ידבר על השיחה שלי איתך, אני באמת..."

בן מלך: "תודה שרה. ובאמת שיהיו לנו ימים יותר שקטים. בעזרת השם"

נתניהו: "אם הוא ייצא נגדי, אנחנו נדע שהוא יצא נגד אשה. לפי השתיקה שלך אני מבינה שאת הולכת לחמם אותו ולהגיד לו שייצא נגדי..."

בן מלך: "ככה את מכירה אותי, שרה?"

נתניהו: "כי את שותקת"

בן מלך: "אני שותקת כי אני ממש בהלם, שרה. אני בהלם. כי בינתיים הוא רץ שם בשדרות למקלטים 14 שנה, את יודעת".

נתניהו: "חשבתי שתגידי לי מילה טובה מה את חושבת על ראש הממשלה"

בן מלך: "בינתיים לא נתת לי להגיד מילה. רק את מדברת על אלי ומאוד לא נעים לי לשמוע מה את חושבת על בן הזוג שלי... דברים מאוד קשים".

בשבוע שעבר העריכו מקורות בליכוד כי החשש מפני פרסום הקלטת שבידי בן מלך נובע מכוונתו של מנכ"ל הליכוד, גדי אריאלי, להדיח את מויאל מהתנועה לאחר שהצהיר שלא יתמוך בנתניהו בבחירות. אריאלי כתב למויאל שבעצם הפגישות שקיים הוא עבר על סעיפים בחוקת הליכוד האוסרים על חבריה להעניק סיוע לרשימה המתחרה בה בבחירות. זמן קצר לאחר מכן, הוא חזר בו מהמהלך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ