מתחמם הקרב בין יש עתיד למחנה הציוני: האשמות הדדיות על חבירה לליכוד

סרטון אנונימי קורא למצביעי גוש המרכז שלא להצביע ליש עתיד בגלל סירובו של לפיד להתחייב שימליץ על הרצוג לראשות הממשלה, המפלגה מכחישה קשר אליו. יש עתיד: "מביכים את עצמם"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לפיד והרצוג בדצמבר האחרוןצילום: תומר אפלבאום
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מתחמם העימות בין המחנה הציוני ליש עתיד, כחלק מנסיונותיו של יצחק הרצוג לאסוף מנדטים על חשבון מפלגתו של יאיר לפיד: היום (שבת) הופץ ברשת סרטון אנונימי המחקה את סרטוני המחנה הציוני, הקורא למצביעי גוש המרכז שלא להצביע ליש עתיד בגלל סירובו של לפיד להתחייב להמליץ על הרצוג כעל ראש הממשלה הבא.

>> בחירות 2015: כמה מנדטים יקבלו יש עתיד והמחנה הציוני? כל הסקרים

״מאוכזבים מנתניהו? שוקלים להצביע ללפיד? תחשבו רגע. אם יאיר לפיד מתחייב שלא ימליץ על מועמד השמאל לראשות הממשלה, למי הקול שלכם יגיע? לפיד זה ביבי״, נאמר בסרטון. במחנה הציוני הבהירו היום כי הם לא עומדים מאחוריו, אף שהוא עומד בקנה אחד עם שורת התבטאויות פומביות נגד לפיד. הרקע למתקפה, בין היתר, הוא ריאיון שנתן לפיד לעיתון מקור ראשון שבו הצהיר כי לא ימליץ על מועמד מהשמאל, ורמז כי לא יתמוך בהרצוג כמועמדו לראשות הממשלה.

לפיד הכחיש את הדברים בהמשך, אך במקור ראשון אמרו כי דברי לפיד מוקלטים. ביש עתיד ייחסו אתמול את הסרטון למחנה הציוני, והחליטו להסיר את הכפפות, בין היתר בשל סירובם של הרצוג ולבני להצהיר כי לא יחברו לממשלה בראשות נתניהו.

״הרצוג לא מפסיק להביך את עצמו״, נכתב בהודעה שפרסמה המפלגה בתגובה לסרטון. לדבריהם, ״אנחנו תוהים אם ישנו גם סרטון המשך בו בוז'י וציפי מצהירים שלא יישבו בממשלת אחדות בראשות נתניהו, ממשלה שתבצע מכירת חיסול לחרדים, בניפוח מחודש של תקציבי הישיבות, ביטול לימודי הליבה, ביטול השוויון בנטל וביטול יציאת החרדים לשוק העבודה. בינתיים אל מול כל הפרסומים על ממשלת אחדות בראשות נתניהו לא שמענו הכחשה של בוז׳י וציפי״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ