לבני: "הקשר עיתון-שלטון-ז'יטון בישראל הורס את הקשר עם ארה"ב ופוגע בביטחון המדינה"

יו"ר התנועה מותחת ביקורת על קשריו של ראש הממשלה עם שלדון אדלסון: "עם המיליארדים שלו אדלסון שולט ברפובליקאים בארה"ב ופה בנתניהו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר התנועה ומספר 2 במחנה הציוני, ציפי לבני, מתחה הבוקר (שלישי) ביקורת על הקשר של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם איל ההימורים היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון, וטענה כי "הקשר בין הון-שלטון-ז׳יטון הורס את היחסים החיוניים עם ארצות הברית ופוגע בביטחון מדינת ישראל".

>>> מה הפער בין המחנה הציוני לליכוד? כל הסקרים >>> 

בדברים שנשאה הבוקר בכנס הון-שלטון-עיתונות שנערך ברמת גן רמזה לבני למעורבותו של אדלסון, שמוכר כתורם מרכזי לגורמים רפובליקאים בארצות הברית, בארגון נאומו השנוי במחלוקת של נתניהו בקונגרס הערב והאשימה אותו בהתערבות בפוליטיקה בשתי המדינות.

לבני במסיבת עיתונאים של המחנה הציוני בתל אביב, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

"נתניהו ואדלסון מסתירים את כמות הכסף שיוצא על תעמולת הבחירות של ישראל היום. אדלסון הוא איל הימורים שעם המיליארדים שלו שולט ברפובליקאים בארה"ב ופה שולט בנתניהו - וכמו בתאטרון בובות הוא מפעיל את הפוליטיקה שם ופה", אמר לבני. "הוא חי שם ושולט בחיים שלנו כאן. זה חמור".

לבני התייחסה בדבריה גם ליום שאחרי הבחירות בישראל וטענה כי "כשהרצוג ירכיב את הממשלה אלה יהיו קווי היסוד שלה: כללי אתיקה חדשים לשרים ושקיפות בוועדת השרים לחקיקה". לדבריה, "יש לנו מחויבות עמוקה לשקיפות בשלטון - אצלנו לא יהיו עוד העברות כספי ציבור לסקטורים או כאתנן קואליציוני פוליטי במחשכים ומתחת לשולחן. כסף ציבורי שייך לציבור והציבור צריך לדעת מה המדינה עושה עם הכסף שלו".

יו"ר התנועה הוסיפה כי "נחיל שקיפות בוועדת השרים לחקיקה, נעצור את הכספים הקואליציוניים, נכניס את אור השמש לחדרים שבהם מתקבלות החלטות הנוגעות לכספי ציבור ולהחלטות על נכסי ציבור. כשרת משפטים הובלתי החלטת ממשלה לשקיפות במכרזי הפרטת נכסי ציבור, תקנות שהוזילו ב-80% את העלות של בקשות לחופש מידע, ובממשלה האחרונה הובלתי גם שקיפות בוועדת השרים לחקיקה. מי שבלמו את המהלך הדמוקרטי והחיוני הזה היו ביבי ולפיד".

לבני התייחסה בדבריה גם להצעת החוק להגבלת ההפצה החינמית של "ישראל היום", וסיפרה כי "דיברתי עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס בעניין וקיבלתי חוות דעת שידיעות אחרונות הזמין... נוני מוזס יודע את עמדתי ואני יודעת את עמדתו". לבני התייחסה לפעילות שלה מאחורי הקלעים לקידום הצעת החוק של איתן כבל וח"כים נוספים שאושרה בקריאה ראשונה בכנסת, ולא מעט פרשנויות סברו כי סביב הצעת החוק הזו מתנהלת מערכת הבחירות הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ