דרעי הביע תמיכה בנתניהו לראשות הממשלה: "תהיה ביבי-בגין, לא ביבי-יאיר"

חרף הבעת התמיכה, אמר יו"ר ש"ס כי ממשלתו של נתניהו פגעה בשנתיים האחרונות בציבור בוחריו. על העימות הטלוויזיוני עם לפיד: "אתה תשקם אותי? מאיפה הגזענות הזו?"

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרעי בכנס בתל אביב, הערבצילום: דודו בכר

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, אמר הערב (שלישי) כי ש"ס תומכת בראש הממשלה, בנימין נתניהו לראשות הממשלה, אך קרא לו להיות "ביבי בגין" ולא "ביבי יאיר (יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד - ע"א)". דרעי, שנשא דברים בעצרת המונים של ש"ס באצטדיון יד אליהו בתל אביב, אמר כי ש"ס מתגעגעת למנחם בגין ומקווה שנתניהו ילך בדרכו.

>>בחירות 2015: כל החדשות, הפרשנויות והסקרים

"כמה אנחנו זוכרים ומתגעגעים למנחם בגין, שהחזיר את הכבוד, את המסורת, שאמר למפא"יניקים 'די, מספיק, בני עדות המזרח הם האחים שלנו'", אמר דרעי. "איפה הליכוד של מנחם בגין? הליכוד העדיף את משפחת לפיד, את טומי האבא ואת יאיר הבן, ועזב בחוץ את ש"ס - את האחים שלו והמשפחה שלו".

דרעי בכנס בתל אביב, הערבצילום: דודו בכר

דרעי הוסיף כי ממשלת נתניהו פגעה בציבור התומכים של ש”ס. "במשך שנתיים פגעתם בציבור הזה בפגיעה הקשה ביותר", אמר דרעי. "לא ניתן לך יותר לפגוע בשכבות החלשות. אנחנו נהיה להם לפה. שום ממשלה לא תקום אם היא לא תדאג לשכבות החלשות. לא ניתן שיהיו יותר 900 אלף ילדים רעבים".

דרעי תקף את לפיד, בהתייחסו לעימות ששודר בשבוע שעבר בערוץ 2, שבו כינה לפיד את דרעי עבריין ש"צריך לשקם". "יאיר לפיד לא למד לקח אחרי השנאה", אמר דרעי. "אחרי שלקח ציבורים שלמים והחרים אותם... אתה תשקם אותי? מאיפה הגזענות הזו? מאיפה הבושה? תראה את הציבור הזה. את זה אתה רוצה להפסיק? יאיר לפיד, את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק".

בין הרבנים שנשאו דברים בעצרת היה הרב דוד יוסף, בנו של עובדיה יוסף, שדיבר בשבחו של דרעי ואמר כי הוא "מסוגל באמת לחולל מהפכה". העצרת נערכה תחת הכותרת "ממשיכים בדרכו" ולמלות השיר "הרב עובדיה חי וקיים, רבנו צעק בקול גדול אין כמו אריה, אין כמו אריה בעולם". במרכז הרחבה הוצב כיסא ריק ועליו גלימתו של יוסף.

הרב אבוחצירא ודרעי, הערבצילום: דודו בכר

זמר הבית, בני אלבז, קיבל את פניו של דרעי, במלים חמות. "המנהיג האמיתי חוזר. הרב עובדיה יוסף חי וקיים. המנהיג האמיתי, שהרב עובדיה יוסף רצה בו, החזיר אותו. הרב אריה דרעי מכלוף, המהפכה חוזרת", אמר.

הרב ברוך אבוחצירא, בנו של "הבאבא סאלי", היה ראשון הנואמים. הוא הביע תקווה שדרעי ימשיך להנהיג את ש"ס, ואמר: "זה הזמן שלנו לפעול כדי להחזיר עטרה ליושנה, כמצוותו של רבנו עובדיה יוסף". הרב הביע תקווה, כי "כל אחד ואחד יהיה שליח של מצווה כדי לעשות הכל שש"ס תעלה ותעלה ותעלה", ויצא נגד ה"מקטרגים", כדבריו. הרב צבי חקק, יועצו של הרב יוסף, אמר כי תנועת ש"ס היא היחידה שבא תמך הרב יוסף.

הרב דניאל זר אמר: "זמן בחירות זה זמן מבחן: מי אוהב את התורה באמת ומי מחמת אינטרסים". כשהזכיר את שמו אלי ישי, יריבו של דרעי, הקהל שרק בבוז. הרב בן ציון מוצפי, שהופיע בסרטון וידאו שהוקרן באולם, העיד כי הופעתו היא נדירה, משום שמעולם לא השתתף במערכת בחירות. לדבריו, "לא השתתפתי בשום מערכת בחירות. התנזרתי מכך, אבל היום יש ציווי של 'לא תעמוד על דם רעך'. עם התורה נמצא בסכנה. עתיד היהדות הספרדית נמצא בסכנה. איך נעמוד מנגד כשעתיד היהדות הספרדית מוטל על כף המאזניים. אסור לנו לעמוד מנגד".

בהמשך דבריו הביע הרב תמיכה בדרעי: "הקב"ה נתן לנו עסקנים טובים, ביניהם רבי אריה, שעושה חיל ונפשות למען עם ישראל. כל אחד ייקח על עצמו לחזק ולהשפיע עבור תנועת ש"ס", אמר.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ