אלמנת הרוג מצוק איתן והאלוף (במיל') עמירם לוין מצטרפים לדוברי העצרת להחלפת השלטון

מיכל קסטן-קידר, אלמנתו של סא"ל דולב קידר, ואלוף פיקוד צפון לשעבר ינאמו בשבת בעצרת תחת הכותרת "ישראל רוצה שינוי". הדובר המרכזי יהיה ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

מיכל קסטן-קידר, אלמנתו של סא"ל דולב קידר שנהרג במבצע צוק איתן, ואלוף פיקוד הצפון והמשנה לראש המוסד לשעבר, עמירם לוין, יהיו בין הדוברים בעצרת נגד המשך כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שתתקיים תחת הכותרת "ישראל רוצה שינוי" ותיערך בשבת הקרובה. הם מצטרפים לרשימת דוברים ארוכה, שבמרכזה ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן.

>>> בחירות 2015: כל הסקרים והפרשנויות

האלוף (במיל') לוין יהיה אחרון הנואמים. לקראת העצרת תקף לוין את החלטתו של נתניהו לנאום בקונגרס האמריקאי ואמר, "כשראש הממשלה בארה"ב הוא המנהיג של כולנו, אבל את המעט שאמר בקונגרס היה עדיף להשמיע בחדר הסגלגל בארבע עיניים, אז אולי היה יכול  היה להשפיע". לדבריו, "המשך השלטון על עם אחר יהפוך את הצבא המוסרי והחזק בעולם לבלתי מוסרי וחלש. ישראל חייבת להחזיר לעצמה את היוזמה, לקבוע את הגבולות הסופיים של המדינה כדי להבטיח ביטחון ורוב יהודי מוצק. מי שמפחד להוביל את היוזמה להסדרים מדיניים וביטחוניים באזור, יפנה בסוף את הכל עד המילימטר האחרון. רק יוזמה תוכל להשאיר חלק מהשטח וההתיישבות בידינו".

ההכנות לעצרת בכיכר רבין, הערבצילום: עופר וקנין

לוין, שהיה ממפקדיו של נתניהו בצבא, חבר גם בתנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" הקוראת ליצירתם של הסדרים מדיניים וביטחוניים. בתחילת השבוע ערכה הקבוצה מסיבת עיתונאים שבה קראו חבריה לנתניהו לבטל את נאומו בקונגרס. 

לצדו של לוין צפויים לנאום גם ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, ויו"ר ועד העובדים של מפעלי ים המלח, אדמונד לנקרי. בהודעה לעיתונות שפורסמה לקראת העצרת אומר לנקרי כי "אנו עדים לאוזלת הידיים של הממשלה בקשר למניעת פיטורי עובדים. לא הגיוני שהמדינה לא מתערבת בכל מה שקשור בפיטורי עובדים בכל המדינה, במיוחד בנגב. הטייקונים גורפים מיליארדים ומפטרים עובדים, והממשלה בשלה, לא מגיבה כלל".

דגן הודיע כבר בשבוע שעבר שיהיה הנואם המרכזי בעצרת. לדבריו, הוא "חש סכנה להמשך קיומו של החלום הציוני" תחת הנהגת נתניהו. " אני חש שאנו נמצאים בתקופה קריטית לעתידנו וביטחוננו. אין לי כל עניין אישי עם ראש הממשלה, אשתו, הוצאותיו ואורחותיו - אני מדבר על המדיניות שאותה הוא מוביל".

העצרת תתקיים ביום שבת הקרוב, בשעה 19:30 בכיכר רבין בתל אביב. בעצרת, אותה מארגנת תנועת "מיליון ידיים", ישתתפו בין היתר הארגונים דוגמא אישית, תנועת הקיבוצים, לוחמי 73 והתנועה לעתיד הנגב המערבי. בעצרת ישתתפו גם נציגי מגזרים שונים באוכלוסייה כמו נציגי פריפריה, מפוטרי מפעלים, אנשי רוח וסופרים, תושבי עוטף עזה ואנשי ביטחון שמודאגים מהמצב הביטחוני מדיני ומהבידוד הבינלאומי. עד כה, 17 אלף איש כבר עשו אישרו את הגעתם בעמוד הפייסבוק של העצרת.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ