נתניהו: הקואליציה נגדי משקיעה מיליונים כדי להוסיף מנדטים לערבים ולשמאל

בראיון ל"ישראל היום", האשים רה"מ "כוחות גדולים מאוד, סמויים וגלויים" שמנסים להחליף את השלטון. על הנאום בקונגרס: "שווה את מחיר העימות עם ארה"ב"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בקריאת מגילה בבית הכנסת הגדול בירושלים, אתמול
"הארץ"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מאשים "קואליציה" הפועלת נגדו בניסיון להעלות את שיעור ההצבעה בקרב האזרחים הערבים כדי להביא להדחתו מהשלטון. נתניהו אמר את הדברים בריאיון ל"ישראל היום", שהתפרסם הבוקר (שישי).

"יש קואליציה המונעת מגורמים סמויים וגלויים, שמטרתה להפיל את הליכוד מהשלטון ולשים במקומו ממשלת שמאל", הצהיר נתניהו. "אני מדבר על כוחות גדולים מאוד... עשרות מיליוני שקלים מחו"ל, יועצים וגורמים אחרים, כדי לעשות שני דברים: להביא להתייצבות בקלפי של מצביעי שמאל בהיקפים גדולים הרבה יותר, ולהביא להתייצבות מאסיבית של ערביי ישראל בקלפי. מדובר בעמותות שממומנות היטב ויכולות להביא לכך שמספר המנדטים הערביים יגיע ל-16 ויכריע את הבחירות".

בהקשר זה שב נתניהו ותקף את מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, שלדבריו פועל להדחתו: "יש כאן תעמולה מרוכזת, ממוקדת ומגמתית, שמונהגת על ידי נוני מוזס וכוונתה להחליף את שלטון הליכוד... כולל הלחץ על משרד מבקר המדינה להוציא את הדו"ח (בעניין מעונות ראש הממשלה) כמה שבועות לפני הבחירות".

על יריביו, ראשי המחנה הציוני יצחק הרצוג וציפי לבני, אמר נתניהו: "אני חושב שהם לא ראויים. הם לא יעמדו אפילו יום אחד אל מול הלחצים... בוז'י וציפי לא מגלים כושר מנהיגות, אפילו אפסי... הם אינם מגלים שום יכולת מנהיגות וגם לא יגלו אותה". נתניהו הבהיר שוב כי לא יקים ממשלה בשיתוף המחנה הציוני.

בנוגע לנאומו מעורר המחלוקת בקונגרס, שבו יצא נגד הסכם הגרעין המתגבש עם איראן, אמר נתניהו כי "ראש ממשלה בישראל צריך להיות מסוגל לעמוד גם מול הטובה שבידידותינו ולומר את הדברים כהווייתם, אחרת ההיסטוריה תשפוט אותנו לחומרה". לדבריו, "בנושא כל כך גורלי, מה תעשה? תרכין ראש? תחזור אחורה 80 שנה בזמן, כשאמרו ליהודים 'אל תרגיזו את הפריץ'? אני לא מקבל את זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ