סקרי סוף השבוע: שוויון בין הליכוד והמחנה הציוני

בסקר "מעריב" זוכה מפלגתו של הרצוג ליתרון של שני מנדטים על זו של נתניהו; סקר רשת ב' חוזה לש"ס 9 מנדטים וסקר "וואלה" מציב את מרצ על סף אחוז החסימה עם 4 מנדטים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

שבוע וחצי לבחירות, מצביעים הסקרים המתפרסמים היום (שישי) על שוויון בין הליכוד והמחנה והציוני. בסקרים שנערכו עבור רשת ב' ו"ישראל היום" זוכה כל אחת מהמפלגות ב-23 מנדטים, לעומת 24 בסקר "וואלה". בסקר שפורסם ב"מעריב" זוכה המחנה הציוני ליתרון של שני מנדטים על הליכוד - 24 לעומת 22.

בחירות 2015 ב"הארץ": כל החדשות והפרשנויות | מי תהיה המפלגה השלישית בגודלה?

אנשי מאהל המחאה ברוטשילד צופים בנאום נתניהו בקונגרס, השבועצילום: תומר אפלבאום

סקר רשת ב' מהשבוע שעבר חזה למחנה הציוני יתרון של מנדט אחד, שנמחק כעת עם התחזקות הליכוד במנדט. סקר "מעריב" העניק למפלגתו של יצחק הרצוג יתרון של שני מנדטים גם בשבוע שעבר, אך בסקר הנוכחי נחלשת כל מפלגה במנדט. סקר "וואלה" מהשבוע שעבר חזה גם הוא שוויון בין שתי המפלגות, וכל אחת מהן התחזקה במנדט.

בסוגיית המפלגה השלישית בגודלה, מסתמן בסקרים שוויון בין הרשימה המשותפת ויש עתיד, שזוכות ל-13 מנדטים כל אחת בסקרים ב"מעריב" וב"ישראל היום", ול-12 בסקר "וואלה". סקר רשת ב' מעניק לרשימה המשותפת יתרון של מנדט על פני יש עתיד - 13 לעומת 12. הבית היהודי זוכה בכל הסקרים ל-12 מנדטים, מלבד זה של "וואלה" שחוזה למפלגה 11 מנדטים בלבד.

מפלגת כולנו זוכה ב-8 מנדטים בשלושה סקרים ול-9 בזה שערך "ישראל היום". בשאלת כוחה הצפוי של ש"ס אין אחידות בין הסקרים, שחוזים למפלגה בין 6 ("ישראל היום") ל-9 מנדטים (רשת ב'). יהדות התורה זוכה ל-7 מנדטים בסקר "וואלה" ול-6 בשאר הסקרים. לישראל ביתנו חוזים הסקרים 6-5 מנדטים. שני סקרים מעניקים למרצ 5 מנדטים, בעוד שב"מעריב" היא מקבלת 6 מנדטים וב"וואלה" גולשת לעבר אחוז החסימה עם 4 בלבד. מפלגת יחד עוברת את אחוז החסימה וזוכה לארבעה מנדטים בכל הסקרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ