פעילים חרדים נגד "יחד": "מרן התנגד נחרצות לכהניסטים"

חברי קבוצה בשם "חרדים מהימין הקיצוני" פרסמו מודעות נגד הריצה המשותפת של אלי ישי עם ברוך מרזל והביעו תרעומת על "שיוויון הנפש בו מתקבל החיבור בין כהנא לאנשים שקוראים לעצמם חרדים"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קבוצת פעילים חרדים יצאה בשבוע שעבר בקמפיין נגד מפלגת "יחד" בראשות אלי ישי והחיבור שלה עם אנשי ימין קיצוני. חברי הקבוצה, ששמה "חרדים מהימין הקיצוני" והם מעוניינים להישאר אנונימיים, הדפיסו ותלו מודעות רחוב נגד המפלגה שחברה לפעילי תנועת "כך" ובראשם ברוך מרזל, מספר 4 ברשימה. אחד מהם סיפר ל"הארץ" כי הקבוצה מתרעמת "על שוויון הנפש שבו התקבל ברחוב החרדי החיבור בין כהנא ובין אנשים שקוראים לעצמם חרדים".

>>> כמה קרובה "יחד" לאחוז החסימה? כל הסקרים >>> הכירו את מועמדי הרשימות לכנסת >>> בחירות 2015: כל החדשות והפרשנויות

הקמפיין ממומן על ידי תורם שאף הוא מבקש להישאר בעילום שם. במודעות שהודבקו בכמה ריכוזים חרדיים ופורסמו בעיתונים ומקומונים חרדיים, מצוטטים למשל דבריו של הרב עובדיה יוסף: "אני אפקיר נפשות של יהודים בשביל חלקת אדמה, בשביל הר או גבעה?", ובהמשך "להחליף את המתינות של מרן בקיצוניות של כהנא?! התגרות באומות העולם גורמת שפיכות דמים. מרן התנגד נחרצות לכהניסטים!".

במודעה אחרת מובאים דברים שאמר רק בשנה שעברה ברוך מרזל בשבחי הרוצח ממערת המכפלה ברוך גולדשטיין ("צדיק גדול. עלייה לקברו פועלת ישועות!"), ותחתיה הכיתוב "הכהניזם מסוכן ליהודים! מרן התנגד נחרצות לכהניסטים". לדברי הפעיל, מפלגת יחד היא לא תופעה מבודדת שבה חרדים חוברים לפעילי ימין קיצוני. "לצערנו אנחנו נתקלים יותר ויותר בנוער נושר שנמשך לפעילויות של ימין קיצוני, כמו ארגון 'להבה', ולצערנו הרב ראינו נערים חרדים נושרים גם במקרים חמורים יותר כמו ברצח הילד מוחמד אבו חדייר".

אחת המודעות שפרסמו הפעילים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ