ירדן סקופ

ח"כ עיסאווי פריג', מספר שלוש ברשימת מרצ, תקף היום (ראשון) את הרשימה המשותפת, על רקע כישלון המגעים בין שתי המפלגות על חתימת הסכם עודפים. "עצבן אותי איימן עודה, ראש הרשימה המשותפת, שהגדיר את הקול הערבי שהולך לא לרשימה כקול מזוהם" אמר פריג', "לא חברים, אני בן חורין וזכותי לבחור. הקול שלי לא מזוהם". 

>>> בחירות 2015: כל העדכונים, הסקרים והפרשנויות 

לדברי פריג', "אלה שבורחים לקצוות ולא אומרים את האמת בשביל האינטרס הצר מעצבנים אותי. האמת מאחורי סירוב הרשימה המשותפת (להסכם העודפים, י"ס) היא שהם פחדנים. הם מפחדים מהאלטרנטיבה שקיימת היום בציבור הערבי. מרצ זוכה לאהדה בכל מקום בציבור הערבי כאלטרנטיבה, ואני מרגיש את זה ורואה את זה. הם מפחדים ללכת להסכם עודפים ולא רוצים לתת לגימטימציה לאלטרנטיבה, כי יהיה סחף". 

עיסאוי פריג' בכינוס של מרצ בינואר האחרוןצילום: תומר אפלבאום

"אני לא ציוני ואני לא יכול להיות ציוני" ציין פריג', "אני ישראלי במפלגה ישראלית שכל אחד מגדיר את עצמו איך שהוא רוצה. אני בן העם הפלסטיני. היום מדינתי נלחמת בעמי ואני שואף להיות המגשר".

עוד תהה פריג' מדוע הרשימה מסתירה, לדבריו, את המועמד היהודי דב חנין בשיווק שלה. "למה היא משווקת את עצמה כמחנה הלאומי? מה זה המחנה הלאומי? אני הולך לכנסת ישראל, לא לכנסת פלסטין. הבדלנות שאנחנו שומעים היא ספין ולא אמת", אמר. 

ביום שישי האחרון נכשלו המגעים לעדכון הסכמי העודפים שנועדו לחזק את גוש המרכז שמאל. מרצ והרשימה המשותפת לא הצליחו להגיע להסכמות, ועל כן סוכם כי מרצ תחתום על הסכם עודפים עם המחנה הציוני בעוד שהרשימה המשותפת, כמו גם יש עתיד, תיוותר ללא הסכם כלל.  כישלון המהלך עשוי לעלות למפלגות הגוש במנדט או שניים.

יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה אתמול כי "הסירוב של הרשימה המשותפת לחתימה על הסכם עודפים עם מרצ מוכיח שהרשימה נכשלה במבחן האולטימטיבי לשותפות. על אף הקולות שנשמעים ממנה לאחרונה, ברגע האמת הם נתנו ליסודות הלאומניים להכתיב את דרכה - לאומנות ובדלנות במקום שותפות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ