סקר ערוץ 2: המחנה הציוני מגדילה את הפער מהליכוד - 25 לעומת 21 מנדטים

על רקע היחלשות הליכוד מתחזקת הבית היהודי ל-13 מנדטים, ועוקפת במנדט את יש עתיד; סקר ערוץ הכנסת שפורסם מוקדם יותר היום חוזה גם הוא יתרון ללבני והרצוג - 24 מנדטים לעומת 21 למפלגתו של נתניהו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שבוע לפני הבחירות, מפלגת המחנה הציוני מגדילה הערב (שלישי) את פער מהליכוד, ולפי סקר חדשות 2, לו הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגתם של יצחק הרצוג וציפי לבני היתה זוכה ל-25 מנדטים. אחריהם, בהפרש של ארבעה מנדטים, נמצאת מפלגת השלטון בראשותו של בנימין נתניהו, עם 21 מנדטים בלבד. 

הסקר הזה מצטרף לסקר ערוץ הכנסת שפורסם מוקדם יותר היום, לפיו הליכוד נותרת בשפל של 21 מנדטים לעומת 24 מנדטים של המחנה הציוני - נתון זהה לסקר הערוץ בשבוע שעבר.

>>> שבוע לבחירות: לממוצע של כל הסקרים

לפי סקר חדשות 2, שכלל אלף נשאלים - מספר משתתפים הגבוה משמעותית מהממוצע -  בתואר המפלגה השלישית בגודלה חולקות הרשימה המשותפת והבית היהודי, כל אחת מהן עם 13 מנדטים. יש עתיד מקבלת 12 מנדטים. למפלגת כולנו חוזה הסקר שמונה מנדטים, לש"ס שבעה, ליהדות התורה שישה מנדטים, כך גם לישראל ביתנו. מרצ ומפלגת יחד עוברות שתיהן את אחוז החסימה, עם חמישה וארבעה מנדטים בהתאמה.

לפי סקר ערוץ הכנסת, שכלל גם הוא יותר מאלף נשאלים, דווקא יש עתיד היא המפלגה השלישית בגודלה, עם 14 מנדטים - מספר שיא למפלגה מאז החלו הסקרים במערכת הבחירות הנוכחית. אחריה הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, והבית היהודי עם 12.

סקר ערוץ הכנסת מלמד כי מפלגתו של משה כחלון מתחזקת מעט וזוכה לתשעה מנדטים, אחריה מפלגתו של אריה דרעי עם שבעה, מפלגתו של יעקב ליצמן עם שישה, מפלגתה של זהבה גלאון נחלשת מעט ויורדת לחמישה מנדטים ומפלגתו של אלי ישי, כמו בסקר ערוץ 2, עוברת את אחוז החסימה ומקבלת ארבעה מנדטים. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחסו הערב לסקרים שפורסמו, וקראו לבעלי זכות הבחירה להצביע בעבור רשימותיהם. נתניהו אמר בכנס עולים חדשים מצרפת בנתניה כי "בעוד שבוע יפול דבר. בעוד שבוע נדע אם הניסיון להפיל את שלטון הליכוד צלח. אני מבקש לומר לכם הערב שאסור שהניסיון הזה יצליח".

יו"ר הליכוד הביע את חששותיו מתבוסה, והוסיף: "ניצחון הליכוד בבחירות רחוק מלהיות בטוח. צריך להסביר לאנשים ששוקלים להצביע למפלגה אחרת במחנה הלאומי – דעו לכם שקיימת אפשרות אמיתית שאם הפער הזה בין הליכוד לבין מפלגת "העבודה" יגדל, אנחנו עלולים להתעורר בעוד שבוע ולמצוא את ציפי ובוז'י כראשי ממשלה בישראל. זאת המשימה שלנו בימים הקרובים".

אתמול, בכנס פעילים בקרית מוצקין, אמר נתניהו ש"יש מאמץ ענק, חובק עולם, להפיל את שלטון הליכוד. הוא הוסיף: "זה קרב צמוד מאוד, שום דבר לא מובטח". בימים האחרונים מתחו בסביבתו של ראש הממשלה ביקורת על אנשי עסקים זרים שהשקיעו מכספם כדי להביא לחילופי השלטון בישראל, בין היתר במימון ארגונים דוגמת V15 שמנהלת קמפיין נרחב נגד נתניהו או מיליון ידיים, שארגנה את עצרת השמאל ביום שבת האחרון.

הרצוג מצדו שיתף בעמוד הפייסבוק שלו את תוצאות סקר ערוץ 2, וכתב: "המגמה בסקרים ברורה. אנחנו בדרך לניצחון, אבל כדי שנוכל להבטיח את הרכבת הממשלה בראשותנו אנחנו חייבים מחנה ציוני הרבה יותר גדול ואפשר לעשות את זה. ביחד ננצח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ