שניים מבניו המסוכסכים של הרב יוסף חתמו על מכתב תמיכה בדרעי וש"ס

המכתב מהבן משה, שהיה המקורב ביותר לרב עובדיה ומסוכסך דרעי, הוא הישג ברור של יו"ר ש"ס בימים שבהם ממפלגתו של ישי מצליחה לעורר ספקות ביחס לרצונו האמיתי של הרב

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

שניים מילדיו המסוכסכים של הרב עובדיה יוסף חתמו יחד על מכתב תמיכה בובש"ס. משה יוסף, הבן הצעיר, מנהל אמנם קרב ירושה נגד אחיותיו ואחיו, ונמצא בנתק מתמשך עם יו"ר ש"ס הנוכחי, אך הוא נעתר לפניות ש"ס והוציא גילוי דעת התומך בדרעי לקראת הבחירות.

>>>  >>> 

במכתב, שניכר המאמץ לנסחו בשפה קורקטית, נכתבו בכל זאת משפטים כמו "כמובן שברי לנו הדבר, בוודאות גמורה, שבהוראתו הברורה של מרן זצוק"ל, לתמוך ולחזק את תנועתו, תנועת ש"ס המעטירה, היתה עד לאחרית ימיו ממש, באשר היא היתה בבת עיניו"; וכן "מוטל על כולנו לחזק את מפעלו הקדוש של מרן, הלא היא תנועת ש"ס, בראשותו של ידידנו הרב אריה דרעי".

משה (שני מימין) ודוד יוסף לידו, על קבר אביהםצילום: אוליבייה פיטוסי

על המכתב חתום גם הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה וחברו של דרעי, אבל נעדרים ממנו חתימותיהם של האחים הנושאים בתפקידו רבנות ממלכתיים — הרב הראשי יצחק יוסף והרב של חולון אברהם יוסף. נעדרים מהמכתב גם שמותיהן של בנות הרב.

המכתב מהבן משה, שהיה המקורב ביותר לרב עובדיה, הינו הישג ברור של דרעי בימים שבהם , מצליח לעורר ספקות ביחס לרצונו האמיתי של הרב עובדיה יוסף בעניין החלפת ישי בדרעי.

משקל המכתב גדל עוד יותר בהתחשב בעובדה שמשה יוסף נושל מרוב כוחו הפוליטי ומנותק זה למעלה משנה וחצי מש"ס וממרבית אחיו, עמם הוא מנהל סכסוך ירושה, שהובא בשבוע שעבר לראשונה להליך גישור. משה יוסף אינו חשוד גם באהבה לאריה דרעי, שעמו הוא מסוכסך שנים רבות, להוציא תקופות קצרות של תקשורת ביניהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ